“Мамо, не приїзди на свята, бо як тебе потім випустять? У нас і так грошей на застілля нема” – таке повідомлення отримала від єдиного сина

Ніна подалася на заробітки у 2019 році. Тоді вона працювала у лікарні кардіологом та ще санітаркою на пів ставки. Однак, нове керівництво провело “чистку” та вирішили, що варто всіх старших працівників звільнити, а на їх місце поставити молодь. 

Як на зло, тоді ще й син збирався одружуватися. Звісно, молодята хотіли гарно відсвяткувати весілля, почали списки гостей складати. 

Тому Ніна вирішила шукати порятунок закордоном, десь в Італії. Якраз трапилося оголошення, що шукають жінку з медичною освітою в пансіонат. Ніна одразу зібрала валізу, взяла всі необхідні документи та першим автобусом виїхала до Турина.

Вам сподобалася історія? Читайте більше у нашому телеграм-каналі: https://t.me/+Wi4_EbzXw7Q5M2Zi

Працювати в чужій країні без мови вкрай важко. Перші місяці Ніна навіть не знала, що робити з пацієнтами. Звісно, у лікарні вона багато чого бачила, але життя тут, у Турині, її вражало. Літні сеньйори зневажливо ставилися до жінки, обзивали її “жербачка” та “нікчема”, а чоловіки могли навіть дати стусана. 

З колективом Ніна також не ладнала, всі на неї косо дивилися. Бо приїхала тут якась нещасна, забирає їх хліб та зарплату. 

Але Ніна старанно вчила мову, прокидалася раніше за всіх та лягала спати останньою. Крім основної роботи, жінка ще брала додаткові нічні та вихідні зміни, прибирала у палатах, мила туалети і ванні кімнати, прала одяг й постіль, готувала їсти в їдальні. За це їй директор давав щедру надбавку до зарплати. 

Ніна сподівалася, що рік попрацює, заробить гроші на весілля синові та повернеться додому. До речі, молодята вибрали найдорожчий ресторан у місті, лімузин та музикантів з фокусником. А ще попросили, аби мама з Італії привезла якісь гостинці.

– Ну люди і так знають, що ти там на заробітках. Мені ще не вистачало, аби потім пліткували, що ти на весілля нам фуршет не накрила!

І довелося Ніні тягти пакети з солодощами, консервацією, ковбасами, сирами, винами, шампанським. Правда, половина тих продуктів зіпсувалася і молодята потім просто викинули гостинці в смітник. 

На цьому заробітчанська історія Ніни не закінчилася. Син захотів взяти нову квартиру в центрі міста. Ну а звідки в нього гроші? То ще й новобудова, там великі ціни за квадратний метр. Тому довелося Ніні затриматися ще на 2 роки, аби допомогти синові оплатити іпотеку та ремонт. 

Пошепки

– Мамо, ну подумай сама. От ти повернешся з заробітків і як ми всі будемо жити в цій двушці? А як дитина народиться? То не квартира, а якась рукавичка вийде, – нарікав син у слухавку. 

Дійсно, Ніна старалася для сина та невістки. Працювала у поті чола, кожне євро складала до купки та передавала в Україну. 

На початку грудня діти нарешті доробили ремонт у квартирі. Ніна сподівалася, що на свята приїду до рідних у гості, відсвяткує новосілля. Син їй розповідав, які шпалери вибрав, що поставив підігрів підлоги та купив робота-пилососа. Таке диво техніки, яке само прибирає килими та підлогу. 

Зібрала для сина та невістки гостинці, купила одяг та деякі речі. Зателефонувала до рідних, аби її забрали з вокзалу, бо не має сили тягти важкі валізи додому. 

– Я у вас декілька днів погостюю. Купила рибки, вина, сиру такого смачного. 

– Мамо, не приїзди на свята, бо як тебе потім випустять. Чула, що всіх медиків на фронт хочуть відправити?

– Так і що? Мені не 20 років, я вже літня людина. І закон такий смішний. Ну куди мене, стару бабу і на фронт воювати?

– У нас і так грошей на застілля нема. Мають приїхати теща і тесть, ти сама знаєш, які вони противні. Ми вже бюджет на страви розрахували і все купили. 

– То що мені робити?

– Здай квиток і святкуй Різдво в Італії. 

Ніна кинула слухавку. Здавалося, що то не слова, а якийсь гострий меч пронизував її серце. Не могла стримувати сліз, затулила обличчя руками та гірко схлипувала. Одне тільки хотіла в сина запитати “за що ви так зі мною?”. Однак, було пізно…

Підпишіться на автора у нашому телеграм-каналі, де знайдете нові життєві історії: https://t.me/+xOpeSMR55r5hZTIy 

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Daryna
Adblock
detector