– Мамо, піди в магазин та помалюй волосся. І пальто нове купи. З тобою вже соромно кудись у гості вийти чи до церкви, – таке зауваження зробила мені донька

Моя єдина донька мене соромиться. Не хоче, аби я навіть зятеві на очі показувалася.

Знаєте, моє життя таке гірке, як пуд солі. Чоловік мене кинув та пішов жити до куми. А я зосталася сама з маленькою Марічкою на руках, доні тоді тільки 3 роки було.

Я сама сирота, мене виховувала бабуся. Батьків давним-давно не стало в автокатастрофі. Не знаю, що б зі мною було, якби не бабуся Стефа. І от саме вона допомогла мені поставити на ноги Марічку. Поки я працювала вдень, вона няньчилася з правнучкою. А коли я поверталася додому, то бабуся Стефа йшла на нічну зміну на завод і ще могла там на пів ставки працювати прибиральницею. Адже грошей катастрофічно не вистачало.

Вам сподобалася історія? Читайте більше у нашому телеграм-каналі: https://t.me/+Wi4_EbzXw7Q5M2Zi

Я молила Бога, аби він дав моїй Марії гарну долю, послав хорошого чоловіка. І вона у 24 познайомилася з Миколою. Хлопець дуже розумний, такий спортсмен, ввічливий. А його батьки – власники мережі ресторанів у нашому місті. Спершу я дуже боялася, що свати не сприймуть таку невістку з бідної родини, як моя Марічка. Але, на щастя, вони полюбили мою дитину та прийняли, як свою. 

Коли робили весілля, то я не хотіла відставати від сватів. Взяла кредит, аби оплатити гостей з нашої сторони та ще купити Марії красиву сукню. Найняла фотографа, відеографа, зайшла в найдорожчий квітковий магазин, аби букет зробили. Для рідної доньки мені нічого не було шкода. І, якщо чесно, не хотіла перед сватами якесь враження зіпсувати. Треба тримати гарну планку!

Так от, після весілля молодята переїхали до квартири, яку свати подарували. То гарний район, новобудова з охороною, ще й красивий ремонт. 

Я час від часу до дітей приїздила в гості. Маю невеличку дачу та влітку передавала їм свіженькі перчики, помідорчики, огірочки з грядки. У мене ще там був рясний урожай полуниці, малини, чорниці та лохини. І я сама те все не посилю, хай краще діти смачним погостяться. 

Вчора приїхала до Марії, привезла їй домашню консервацію, яку сама закатувала. А ще на базарі купила домашнього сиру, молочка, сметанки. Бо що та хімія магазинна, одні якісь пестициди та мікроби. 

Марія запросила мене до столу, але весь час нервово дивилася на годинник:

– Ти когось ще чекаєш у гості?

– Я?… Та ні, там просто Коля той, поїхати має. А він змучений після роботи. Ну, сама розумієш.

– Нічого, я тут тихенько посиджу з тобою.

– Ма, ну Коля змучений. І ти ще будеш заважати.

– Чим? Я ж просто сиджу на кухні.

Пошепки

– Ма, ну ти не ображайся, але коли востаннє ходила в салон? Чи купувала нормальний одяг? 

– Ти про що, доню?

– У тебе сиве волосся стирчить, треба замалювати. Піди в Єву, купи якусь собі фарбу на акції. А одяг? Ну ти це пальто ще роки 4 тому купила, воно геть зносилося, колір вицвів. Ти у ньому і на город, і до церкви ходиш чи що?

Виявляється, Марія мене соромиться. Адже я в порівнянні з її свекрухою схожа на якогось безхатченка.

– Піди в салон краси, зроби нігті гарні, волосся до ладу приведи. Ну ма, то вже якось соромно. Ти виглядаєш, наче моя бабуся!

Мені стало дуже неприємно. Я подякувала за смачний чай, розвернулася та пішла геть.

На дворі зустріла зятя:

– Мамо, а ви куди? Я он купив тортик, заходьте!

– Та ні, Миколко, я дуже поспішаю.

– То давайте я вас на машині відвезу?

– Ні, дякую, он моя маршрутка їде.

Так, я не рівня свасі. Адже вона з ранку до ночі може просидіти в салоні краси, робити масажі, уколи для молодості. І вона до звичайних майстрів не ходить, тільки дуже дорогі заклади обирає.

Пані Антоніна має декілька шуб, дорогу машину та прикраси. А я хіба хрестик золотий ношу та сережки. Хіба на свою маленьку зарплату не можу дозволити відпочинок закордоном чи шопінг.

Але ж я старалася заради Марії. Кредити, борги, на собі економила, аби лиш доньці було добре. А вона ось так мене соромиться…

Підпишіться на автора у нашому телеграм-каналі, де знайдете нові життєві історії: https://t.me/+xOpeSMR55r5hZTIy 

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Daryna
Adblock
detector