– Мамо, ти мене на всю родину осоромила! Що тепер свекруха та тітка подумають? Як тобі взагалі стало розуму це у гості принести?!

8 січня у свахи було день народження, 50 років. Вона не хотіла святкувати в ресторані, бо начиталася новин, що ТЦК-шники можуть туди просто зайти і забрати її сина Михайла. 

Тому запросила гостей до себе на квартиру. Прийшла моя донька Світлана, Михайло, онучки та ще двоюрідна сестра з Івано-Франківська приїхала. Стіл сваха накрила дуже щедрий, там були італійські сири, ковбаски, хамон, навіть ікра та салат з креветками. Це все добро Галина Богданівна привезла з Португалії. Вона вже років 15 точно працює та живе в Лісабоні. 

Донька так під свою свекруху стелиться, що словами не передати. Бігає біля неї, наче цуцик, всьому потакає. Бо, бачте, колись на весілля вона молодятам подарувала двокімнатну квартиру в новобудові та часто пересилає гостинці. Ну а як інакше вона мала зробити? Відпочити у допомозі молодятам чи сказати, аби я житло купувала?

Вам сподобалася історія? Читайте більше у нашому телеграм-каналі: https://t.me/+Wi4_EbzXw7Q5M2Zi

Тим паче, це ж чоловік повинен думати про добробут родини, як гроші заробити, аби жінка та діти були в достатку. Якщо чесно, отаких матусь-квочок, які дітям і в 30 років гроші дають, просто не розумію. Я доньці хіба з села передаю домашні яєчка, сир, сметанку, молочко, аби ту магазинну хімію не купувала. Домашнє в рази смачніше, бо я то своїми руками вирощувала. 

Михайло працює на будівельній фірмі. Але я ж не дурна, розумію, що дорогий ремонт, нова машина, телефони та комп’ютери на його маленьку зарплату не купиш, тут руки доклала сваха. 

Цього разу його мама знову приїхала з дорогими подарунками на Різдво. Онукам купила планшети, багато одягу та іграшок. Світлані подарувала набір з золотих сережок та браслету, а Михайлу просто в руки тицьнула пакунок з євриками. Потім, як завжди, за столом розповідала про своє заробітчанське життя в Португалії. 

1 січня у мене були іменини (я Василина, а то ж свята посунулися на 2 тижні вперед і припало якраз після Нового Року). Запросила доньку та сина в гості, також до свахи зателефонувала. Швиденько приготувала свіжі салатики, купила для онуків улюблені солодощі. 

Світлана та Михайло подарували мені гарну хустину, таку довгу, що можна замотати та носити замість шапки. Дуже тепла, приємна на дотик. Сваха запізнилася, тільки у коридорі мене обійняла та сказала “ну вітаю, щастя і радості бажаю”. Ні шоколадки, ні цукерок чи шампанського. А ще вчора вона вихвалялася, як їй на роботі щедро платять. Пожаліла гроші мені на подарунок, що тут ще казати. 

Ну і 8 січня сваха запросила мене у гості. Я купила коржі в магазині та сама зробила крем, аби “Наполеон” перекласти. Ще зверну гарно прикрасила тертим шоколадом та загорнула в пакунок. По дорозі до свахи ще купила їй гарний крем для обличчя. Ну вже не з порожніми руками на свято прийшла! 

Пошепки

Однак, сваху та навіть доньку обурив дуже такий дарунок. Галина Богданівна глянула на торт і крем, наче то якесь лайно з бантиком було. Навіть не скуштувала десерт і гостям не поставила до столу, запхала десь у холодильник і на тому “дякую”. 

Під кінець гостини донька вирішила “провести” мене до таксі. Але ж я зрозуміла, що зараз Світлана почне вичитувати моралі за подарунки:

– Мамо, ти що мене соромиш перед родичами та свекрухою? 

– А що я такого зробила? 

– Торт і крем? Це все? Ну ти жартуєш? Не вистачало, аби всі думали, що у мене мама якась скнара. 

– Доню, чи ти забула, чи пам’ять втратила. Але дозволь нагадати, що рівно тиждень тому у мене були іменини і сваха нічого не принесла. То їй не соромно, так?

– То було просто Василя, а тут ювілей, 50 років! Треба якісь гідні подарунки вибирати. Он мені свекруха просто так золоті сережки подарувала.

– Ти свекруху захищає, бо вона вам дорогі подарунки робить та грошенятка висилає? За це ти перед нею так стелишся?

Донька на мене дуже образилася, навіть не попрощалися ввечері. Тепер ні вона, ні зять від мене не хочуть трубку підіймати. Але хіба я щось погане зробила? Чому повинна дарувати людині дорогі речі, якщо вона сама мені нічого не принесла?

Підпишіться на автора у нашому телеграм-каналі, де знайдете нові життєві історії: https://t.me/+xOpeSMR55r5hZTIy 

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Daryna
Adblock
detector