– Мамо, ти повинна віддати квартиру. Інакше подам на тебе заяву до суду і взагалі залишишся без даху над головою!

Мені 65 років, живу сама. Чоловіка не стало ще у 2020 році через той карантин. В нього було слабке серце і не витримало тих ускладнень від вірусу. 

А з початком війни мене ще й звільнили з роботи. Завод працював на одного російського олігарха, тому його швидко закрили та розформували. Добре, що хоча б дали зарплату за місяць. 

Але крім роботи, я мала ще один пасивний дохід. Від покійної матері мені дісталася двокімнатна квартира на Левандівці, давно ще було. Я зробила там ремонт, купила нові меблі, провела кабельне телебачення та почала здавати в оренду. Ціну поставила невелику, всього 10 тисяч гривень разом з комунальними послугами. Для Львова це дуже дешево, повірте. 

Потім знайшла роботу на пекарні, щоб вдома не сидіти. Я звикла працювати ще з дитинства. Адже батьки казали, що гроші на голову просто так не падають, все треба заслужити. 

І от коли в лютому почалася війна, то я заселила у квартиру безкоштовно біженців з Маріуполя. Це багатодітна родина, там 4 дітей та ще лежача бабуся. Навіть сама часто приносила їм продукти, одяг, іграшки. Але вже через 3 місяці жінка та чоловік знайшли собі роботу і самі запропонували оплачувати оренду. Я вже сказала не 10 тисяч, а 7. 

Однак, минулого місяця до мене приїхав син Петро з невісткою Мариною. Так неочікувано, без попередження. Просто зателефонували і сказали, що вже в дорозі. Добре, що я встигла побігти в магазин та купити тортик до чаю. 

– Мамо, у нас приємна новина. Старша донька Наталка виходить заміж. 

– Ой, Боже, то я скоро правнуків буду няньчити? 

– Ну так, через 7 місяців. Але ми до тебе приїхали не про весілля говорити. 

– А про що? 

– Квартиру. Розумієш, у нас зараз нема грошей, аби купити Наталці нове житло. Зять також не з багатої родини. І от вся надія на тебе. Поступися внучці. 

– Ні, сину, я не можу. Не знати, чи з цієї роботи мене не попруть геть. А пенсія зараз мізерна, може не вистачити на прожиття. 

Пошепки

– Мамо, ну це ж твоя внучка! Ти можеш поїхати на заробітки до тітки Галі, там попрацювати і купити нову квартиру. 

– Я краще розміняю ту двушку і віддам Наталі кімнату. Вигідна пропозиція.

– Ні! Якщо ти нормально не хочеш вирішити це питання, то ми підемо до суду!

І син дійсно написав на мене заяву до суду, аби забрати майно. Однак, я вирішила не мовчати, також найняла хорошого адвоката. Декілька тижнів тривала ця судова тяганина з паперами, крики, лайка. Але я виграла справу і мала всі права на майно. 

Хоча я пропонувала у суді поділити квартиру, аби кожній стороні дісталося по кімнаті. Тільки син вперто протестував. І в результаті залишився з голим місцем. 

І відтоді минув вже місяці, але син та невістка взагалі зі мною не спілкуються. Навіть на весілля внучки не запросили, хоча я бачила фотографії з РАЦСу в Фейсбуці. 

Не знаю, чи правильно так було відмовляти. Я ж її бабуся все-таки, не чужа людина. Можу взагалі на старості років залишитися без підтримки рідних.

Може, мені варто попросити вибачення та подарувати квартиру? 

Ви вважаєте, що наша читачка вчинила вірно в такій ситуації? Чому? 

Ця розповідь заснована на правдивій історії, якою поділився наш читач. Будь-яка схожість з реальними назвами чи місцями є випадковістю. Усі фото в статті є ілюстративними.

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Daryna
Adblock
detector