– Мамо, я ж через тебе спився, ти мою сім’ю зруйнувала. Моя Наталка собі вже іспанця знайшла

Знаєте, у мене таке враження, наче дві невістки у родині конкурують одна з одною. 

Отож, мій старший син вибрав гарну жінку, Світлану. Вона з нашого села, знаю її батьків, то дуже хороші та працьовиті люди. І свою доньку вони дуже гарно та гідно виховали. Я дівчину одразу прийняла в родину, вона мені допомагала по господарстві. То корову подоїть, в курнику яєчка позбирає, на грядках всі бур’яни повикидає. 

А от молодший щось геть світу пустився. Взяв собі в жінки якусь дівку з міста. А то така пані, боялася навіть до корови підійти і так кричала. На городі працювати не хотіла, бо, бачте, манікюр зіпсує. Помочі від неї ніякої не було, хіба в хаті могла пилюку протерти чи речі поскладати. І зі старшою невісткою, до речі, вона так і не знайшла спільної мови. Ну от де Світлана, а де та Наталка? То просто небо і земля!

Петро згодом побудував окрему хату і забрав туди Наталку. Певно, боявся, що я геть пересварюся з невісткою остаточно. І хоча ми жили в одному селі, але вкрай рідко бачилися. Навіть у гості одна до одної не ходили. 

Ще Наталка взяла собі за моду змагатися зі Світланою та Володею. От вони купили машину – то вона вже бере кредит на авто. Вони поїхали закордон відпочивати – то і вона негайно їде в турагентство. Світлані з того вже смішно було. От що Наталка такими вчинками хоче показати чи доказати? 

Мої дві онучки Марія та Марта закінчили школу на золоті медалі. Одна навчалася у Львові, а друга переїхала до Києва. Звісно, обидві пройшли на бюджет та мали стипендії. 

От Наталці також вперлося, аби її Олексій також їхав навчатися до столиці. Наче хотіла доказати, що її син нічим не гірший за дівчат. Ще й скомандувала, аби вибрав якісь таку статусну професію. Адвокат чи на міжнародні відносини або ж взагалі економічний. А Олексієві до душі була професія ветеринара

– Ага, будеш хіба свиням та коровам на пасовищі хвости крутити. То твоє майбутнє, а ти дурниця займаєшся!

Звісно, в Києві дуже дороге навчання. І от невістка вигадала, що сама поїде закордон, аби оплачувати синові університет та оренду квартири. Ми її всіляко відмовляли. Хай вже Олексій стане ветеринаром, та робота йому буде приносити задоволення. Ні, треба за вуха тягнути його в той економічний!

– А ви зі своїми порадами не пхайтеся. Я краще знаю, що мій син робитиме. Виросте і ще подякує. 

Пошепки

Вперлася страшенно, зібрала речі та поїхала в Іспанію на заробітки. Ми телефонували, просили повернутися. Але Наталці наші сльози були до одного місця. Вона там влаштувалася поковкою в готель біля моря, всі гроші віддавала на навчання Олексія. 

І знаєте, через ті заробітки шлюб не протримався. Щоразу дзвінок Наталки у Скайпі закінчувався сваркою. Бо вона любила чоловікові пригадати за гроші. Така пані, долари та євро заробляє, а він з тих ремонтів копійки отримує:

– Та який ти мужик? Я тут спину гну, аби нашого сина прогодувати. А ти що зробив? Трутень нещасний! 

А потім вона знайшла собі якогось іспанця і вискочила заміж. Звісно, ті плітки швидко розповзлися по селі і вже кожна курка знала про зраду Наталки. А Петро через таке горе почав сильно пити. Всю зарплату витрачав у барі на горілку. Часто ми з сином вели його під руку додому, бо сам Петро не міг йти. 

Так мало того, Наталка хоче забрати сина до себе в Іспанію:

– Що йому в цій гнилій Україні робити? Спиватися, як батько? А так матиме в Європі гідну освіту, роботу знайде. Я йому допоможу. Бо на вас марна надія!

Олексій сам за мамою скучив і хоче побачитися. І я бачу, як йому соромно за батька-алкоголіка. Він навіть з ним не говорить та не вітається. 

Як мені врятувати родину сина? 

Ця розповідь заснована на правдивій історії, якою поділився наш читач. Будь-яка схожість з реальними назвами чи місцями є випадковістю. Усі фото в статті є ілюстративними.

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Daryna
Adblock
detector