– Мамочко, ну ти до нас на Різдво приїдеш? Онуки за тобою сумують, – солодко у слухавку говорив син. Але я знала, що не так сильно він чекає мого приїзду, як грошей

Я працюю в Мюнхені вже 10 років. Поїхала сюди на заробітки. Бо через Євромайдан наш завод закрили (а він належав якомусь російському олігархові) та я залишилася без роботи. Мені навіть всю зарплату не виплатили, дали тільки половину і все. 

На щастя, від злиднів мене врятувала знайома. Марина працювала давно в Німеччині та запропонувала сюди приїхати:

– Нам якраз треба на завод помічників. Дають кімнатку в гуртожитку, до заводу їде прямий автобус. 

– А як я там працюватиму, мови геть не знаю.

– Господи, ну я тебе прошу. Тут на заводі майже всі українці працюють. А німецьку з часом вивчиш, повір. 

Я виїхала до Німеччини першим автобусом. Поки їхала, то так плакала. Адже не знала, що мене чекає там. Тим паче, в Україні залишився мій син Михайло. Він тоді вступив на 1 курс, переїхав навчатися до Києва. 

Але з часом я звикла до Німеччини, швидко вивчила мову. До речі, познайомилася з багатьма заробітчанами, деякі з них взагалі виявилися моїми землячками. 

Однак, з сином у мене наче обірвався зв’язок.

Вам сподобалася історія? Читайте більше у нашому телеграм-каналі: https://t.me/+Wi4_EbzXw7Q5M2Zi

Як не зателефоную – то він зайнятий, не має часу говорити, багато справ чи взагалі слухавку не підіймав. Але раз на місяць стабільно запитував “ну що, ма, коли там передачку відправиш”. Мало того, що я оплачувала йому університет, оренду квартири, то ще й давала кишенькові гроші та продукти. 

На життя в Німеччині мені мало що залишалося від зарплати, однак, я кожну копійку економила. Не ходила в кафе, не їздила на екскурсії. Можна сказати, що я світу білого не бачила, тільки гуртожиток-завод-гуртожиток. 

За ці 10 років я багато чого дала синові – освіту, заплатила за весілля, подарувала молодятам гарну, двокімнатну квартиру. Однак, і тут не догодила, бо, бачте, житло знаходилося на Троєщині. А невістка хотіла десь на Подолі жити! Там квартири ого-го які дорогі і хіба депутати можуть собі дозволити таку розкіш. 

Тільки син все одно не цінував мою допомогу. Я рідко бачилася з онуками, мене не запросили навіть на хрещення молодшого Павлика. Я навіть не знала про це, поки не побачила фотографії у Фейсбуці. 

– Мироне, хіба я не заслужила, аби приїхати до Павлика? Це ж таке особливе свято.

– Мамо, ну ми все поспішали. Тим паче, запросили мало гостей у кафе. Ти б не встигла приїхати з Німеччини. 

Ось так я стала ізгоєм для рідного сина. Що там казати за хрещення, якщо Мирон до мене тижнями не телефонував та навіть забував зі святами вітати.

Пошепки

Однак, не все у моєму житті було так погано. Декілька місяців тому я познайомилася з Орестом. Він давним-давно живе у Німеччині, переїхав, ще коли сам був дитиною. Тут його батьки відкрили невеликий бізнес і Орест працював з ними. 

Я спершу навіть не думала про те, аби шукати нового чоловіка. Однак, Орест виявився дуже уважним, турботливим. Щоразу забирав мене з заводу та віз у ресторан вечеряти. Дарував квіти та прикраси, раз навіть шубу купив на зиму. А потім взагалі запропонував переїхати жити до нього:

– Ми з тобою дорослі люди і маємо право на кохання. І я хочу, щоб у нас була справжня родина. 

Поруч з таким чоловіком я наче розцвіла, як та квітка. Орест влаштував мене на роботу до його батьків, так сказати, залучив до сімейного бізнесу. З господарством мені допомагають кухарка та прибиральниця, у магазин за продуктами мене возить особистий водій. 

Миронові я довго не зізнавалася про нового чоловіка. Однак, хтось з родичів чи друзів йому про це розповів. І сина наче підмінили. Щовечора до мене телефонує, постійно розпитує, як мої справи, що нового. Але не так щиро, от я чую в його голосі нотки підлабузництва. 

І тепер син кличе нас у гості на свята:

– Мамочко, ну ти до нас на Різдво приїдеш? Онуки за тобою сумують.

– Не знаю, роботи багато.

– Хіба робота не може зачекати? Дітки вже питають, коли бабуся з новим дідусем приїдуть, подарунки привезуть

– Ага, то він нас тільки єврики хочуть? 

– Мамо, ну що ти таке кажеш. Ми так давно не бачилися, хочемо нарешті свято за родинним столом зустріти. Онуки подаруночків від тебе ніяк дочекатися не можуть. 

Я розумію, що син таке робить не від щирого серця – хоче отримати від мене зароблені єврики. Адже він якось промовився, що взяв машину в кредит під великі відсотки. І точно за столом попросить у мене чималу суму. 

Взагалі не хочу їхати до сина на свята. Навіщо? Я і так синові багато чого дала, а у відповідь навіть “дякую” не чула. Краще я своє особисте життя тут влаштую та буду щасливою жінкою.

Підпишіться на автора у нашому телеграм-каналі, де знайдете нові життєві історії: https://t.me/+xOpeSMR55r5hZTIy

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Daryna
Adblock
detector