Математичні приклади для дорослих, які зможуть подужати лише обрані

Логічне мислення вимагає постійного розвитку. Якщо вам набридло «клацати» звичайні логічні завдання, спробуйте розгадати парочку математичних головоломок. Якісь із них вимагають реальних «академічних» знань, якісь вирішуються за допомогою винахідливості і уміння розбиратися в причинних зв’язках, а якісь просто тренують уважність. Не упускайте шанс і влаштуйте мозковий штурм прямо зараз!

1. Почнемо з простого прикладу. Він складається лише з одиниць та одного нуля. Спробуйте підрахувати, яка сума повинна вийти в кінцевому результаті.

2. Задача на кмітливість. Тобі потрібно вибрати одну з трьох дверей для того, щоб врятуватися. За першими дверима – страшна пожежа. За другими дверима – голодний лев, який нічого не їв цілий рік. За третіми дверима – божевільний вбивця. Які двері ти вибереш?

3. На стоянці для автомобілів шість місць. Одне місце зайняте, всі решта місця вільні. Кожне місце для паркування має свій номер. Зліва направо йдуть наступні номери: 16, 06, 68, 88, наступний номер закриває автомобіль, 98. Який номер у того паркувального місця, на якому стоїть автомобіль?

4. Необхідно обчислити суму всіх цілих чисел від 1 до 100. Більшість людей почне складати 1 + 2 + 3 + 4 + … і так далі до 100. Але існує набагато простіший і швидший спосіб. У чому він полягає?

Відповіді:

1. У більшості людей найпопулярніша відповідь – 12, але на жаль, правильною її назвати не можна. Правильна відповідь – 30. Все, що вам потрібно – це правильно сприймати умови на зображенні. Просто перепишіть приклад в один рядок: 1 + 1 + 1 + 1 + 11 + 1 + 1 + 1 + 11 + 1 * 0 + 1 = 30.

2. Для того, щоб вижити, потрібно вибрати другі двері. За нею повинен сидіти лев, який не їв цілий рік. Але це неможливо – «цар звірів» не протягне без їжі і декількох тижнів, а вже рік – тим більше.

3. Підказка: схематично зобрази умову задачі на листочку – так тобі буде простіше прийти до правильної відповіді.

Відповідь: номер паркувального місця – 87. Насправді всі номери йдуть послідовно, просто вони перевернуті.

4. Всі числа можна поділити по парах таким чином, щоб сума дорівнювала 100. Тобто 1+99, 2+98, 3+97 – всього вийде 49 таких пар. Непарними залишаться лише два числа: 50 та 100. Таким чином, вичислити суму всіх чисел від одного до ста можна прямо в голові за допомогою простої формули: 49 x 100 + 50 +100 = 5050.

Ми сьогодні відмінно позаймались, «поламали» мізки і «прокачали» логіку. Тепер ти точно впораєшся з найскладнішими математичними завданнями.

Чи вдалося вам розв’язати всі чотири завдання правильно?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Lida
Adblock
detector