Математичні приклади для дорослих, які зможуть подужати лише обрані

Як не крути, а математика переслідує нас протягом життя. Якщо в школі вчителі змушували розв’язувати незрозумілі задачі й рівняння, то у зрілому віці неодноразово доводиться мати справу з фінансами та іншими важливими підрахунками. 

У будь-якому разі базові знання арифметики вам точно знадобляться, а тренування на логіку ніколи не будуть зайвими! 

Математика для дорослих

Умови задачок

1. Можливо, вас розсмішить цей простенький приклад з одиницями, але не всі можуть його правильно розв’язати. Готові сказати, що має бути на місці знака питання? 

2. Над цим завданням потрібно добре подумати. Уяви, що ти маєш безлімітний запас води і два відра. Одне з них вміщає 3 л, а інше – 5 л. Як за допомогою них відміряти 4 л? 

3. Поглянь на порядок цифр: 8, 2, 9, 0, 1, 5, 7, 3, 4, 6. Тобі потрібно проаналізувати його і визначити закономірність, яка лежить в основі цього розподілу. Дамо підказку, що це завдання стосується не лише математики. 

4. Умова останнього завдання така: на борту піратського корабля є кілька матросів, одноногий капітан, кок та кішки. Загалом екіпаж має 16 голів і 43 ноги. Тобі потрібно визначити, скільки серед них кішок та матросів?

Відповіді до завдань

1. Більшість людей стверджують, що правильна відповідь 12. Якщо ви теж так думаєте, тоді нам доведеться вас розчарувати, адже у результаті вийде 30: 1 + 1 + 1 + 1 + 11 + 1 + 1 + 1 + 11 + 1 * 0 + 1 = 30. Як бачите, увесь секрет криється в ілюзії зображення. 

2. Першим ділом наповнюємо 5 л відро, а з нього переливаємо частину води у 3 л. Виходить, що у першому відрі залишається 2 л. Переливаємо їх знову у порожню трилітрову ємність. 

Тепер наповнюємо 5 л відро вдруге й переливаємо з нього воду туди, де в нас вже є 2 л. У більшому відрі має залишитися рівно 4 л води.

3. Розгадка в тому, що цифри розташовані згідно з алфавітним порядком своїх назв (вісім, два, дев’ять …).

4. Від загальної кількості ніг віднімаємо кінцівки кока й одноногого капітана: 43 – 3 = 40. Допустимо, що усі 14 членів екіпажу, які залишилися, є людьми, тоді вони б мали 28 ніг (14 * 2). Якщо знайти різницю 40 – 28 = 12, то отримаємо половину ніг всіх кішок, які є на борту. Виходить, що чотирилапих є 12 * 2/4 = 6. Звідси кількість матросів 14 – 6 = 8. У сумі ми отримаємо потрібну кількість ніг, тому розв’язок є правильним.

Чи вдалося вам правильно розв’язати усі завдання? Якщо ні, то з якими виникли труднощі? 

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Vasylyna

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Adblock
detector