Материнство – це хотіти, щоб діти пошвидше заснули, а потім сумувати за ними

Материнство не таке однозначне, як може здаватися на перший погляд. Матір жертвує щодня власними інтересами, переступає через власні потреби і бажання заради того, щоб її діти отримали максимум. Жінка жертвує власним сном, щоб її дитина спала в спокої та затишку. І таких прикладів безліч. Інколи від цього просто хочеться втекти. Якби ти не любила свою дитину, але мозок просто не витримує такого навантаження, коли потрібно виконувати в одну хвилину  сотні завдань…

Головне, що під час материнства жінка не лише займається дитиною, а й повинна знайти час для чоловіка, для себе зрештою. 

Спокій нам тільки сниться – це точно про мам! Адже це робота, яка не має вихідних, потрібно бути напоготові 24/7. Дитина завжди потребує бути поруч з мамою, вона то лізе на руки, то тягне за штанину і хоче, щоб ви їй приділяли максимум уваги. Хоча ви практично не буваєте наодинці, але в материнстві відчуваєте самотньою.

Навколо може бути декілька малюків, але вони ж не знають, що у вас на душі, з ним не можна поділитися власними переживаннями, потребами. Так важко, коли вся відповідальність материнства лежить на тендітних плечах жінки. 

Хоча ви любите своїх малюків, готові заради них віддати все своє життя, але інколи в голову приходять думки, де ви мрієте про те, що ваші діти скоро виростуть і стануть самостійними. Що ви зможете хоча б залишити в садку або ж відправити до школи й зайнятися прибиранням без шуму. А в інший момент серце охоплює страх, коли думаєш про те, що час невблаганний, і скоро ці маленькі бешкетники виростуть й стануть дорослими людьми, їм більше не знадобиться материнська допомога. Тоді хочеться зупинити час, щоб насолодитися цими крихітками, поки ви ще їм дійсно потрібні, поки матір для них — сенс життя.

З кожним новим роком потреби дітей змінюються, змінюються їхні характери, звички, смаки, бажання. Це теж лякає, часом здається, що ти просто не можеш впізнати свою дитину. Правда, материнське серце підказує, як правильно вчинити в тій чи іншій ситуації. Материнство — це постійна робота над собою, адже потрібно вміти підшлатовуватися та адаптуватися до змін у власних дітях.

Ви настільки перевантажені, що здатні втратити терпіння в одну мить. Правда, коли миті слабкості проходять, ви пригортаєте до тебе свій найцінніший скарб, і проходять крики й роздратування. Ви можете буквально валитися з ніг, але відчувати себе найщасливішою людиною на землі.

Звичайно, життя до появи дітей було значно легшим. Ви самостійно створювали свій розпорядок дня, займалися тим, що вважали за потрібне, подобалися собі у дзеркалі. Зараз все по-іншому, більше не має вашого особистого життя, його постійно потрібно ділити з кимось. Ви відкриваєте шафу, дивитеся на красиві сукні, які тепер нікуди надягати, перебираєте в розумі минулі досягнення, і розумієте, що життя вже ніколи не буде таким, який було раніше.

Але при цьому ви дійсно щаслива, адже тепер у вас є ще одна частинка себе. І ні за що не проміняєте своїх дітей на розваги та кар’єру.

Що ви думаєте з цього приводу?

U2
Загрузка ...

цікаво

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: