Маєте лише одну орхідею, а хочете багато? Ось простий і ефективний спосіб розмноження

Орхідея — трав’яниста рослина, що належить до сімейства орхідних. У природних умовах квітка можна зустріти у вологих теплих лісах. Рослина має 3-6 широких листка, які розташовуються на стеблі почергово. Забарвлення квітів у кожного сорту свій. Рясність цвітіння залежить від якості догляду та різновиду рослини.

Орхідеї — дуже красиві квіти, тому після придбання рослини у квітникаря обов’язково з’являється бажання поповнити свою колекцію. Після освоєння азів догляду за квіткою виникає питання, як розмножувати орхідеї в домашніх умовах.

Коли проводити розмноження?

Для того, щоб отримати позитивний результат за підсумком розмноження орхідей, необхідно дотримуватися деяких важливих правил.

Вирішальні фактори для сприятливого розмноження:

  • Найкращий час для розмноження орхідеї — завершення фази цвітіння. У цей момент відцвіла рослина максимально готова до розмноження. Іноді квітку розводять навесні, після періоду спокою.
  • Ідеальна вологість при розмноженні — 50-80%. Іноді квітникарі проводять процедуру і при вологості 25-85%, але порушення оптимальних показників може погано відбитися на рослині. Варто подбати і про температурний режим. Найкраще проводити процедуру при 28-30 ° C.
  • У розмноженні можуть брати участь тільки здорові квітки. Хворим рослинам, які мають почорнілу, покриту слизом або жовтизною листя, це протипоказано. При наявності подібних симптомів процедуру відкладають до моменту повного одужання квітки.

Вегетативне розмноження орхідей (розподіл)

Це досить простий і універсальний спосіб розведення. Розмноження поділом підходить для більшості видів квіток. Перед процедурою потрібно подбати, щоб грунт в горщику був добре просочений вологою.

Алгоритм дій:

  1. Акуратно вийміть квітку з посадкової місткості.
  2. Почистіть корінці від землі і розріжте їх так, щоб на кожному з половин вийшло по 3 псевдобульби. На більш дрібні частини ділити орхідею не варто.
  3. Обробити зрізи рослини і посадити в грунт. Для обробки зазвичай використовують деревне вугілля. 

А ви любите орхідеї?

Lida
Загрузка ...

цікаво

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: