Мені 38 років, маю трьох малих дітей і не можу доглядати старого батька. Тому й пішов на цей крок

Я люблю свого батька, та відколи мами не стало – він почав дивно поводитись. Не зосереджений, увесь час все забуває. Лікарка попередила мене, що це початкова стадія деменції та порадила подумати про професійний догляд.

Це стало жахливим ударом. В мене троє дітей, ми з дружиною увесь час працюємо, аби грошей вистачало. Ще й живемо в конурі, однокімнатній квартирі дружини, усі в купі. Мріяли обміняти житло на більше. Тобто часу доглядати тата зовсім не маємо. Нещодавно розповів все це куму, а він порадив.

 – Послухай, далі буде лише гірше. Відвези батька в будинок для літніх людей, там його нормально доглядатимуть. Ви переїдете в батьківську квартиру, а свою здаватимете, аби оплачувати утримування старого.

 – Ти що? Я не знаю. Якось совість не дозволяє.

 – Перестань. Увесь світ так живе. Що поробиш. Тим паче я чув, що умови там досить гарні.

 Я розповів усе дружині. Вона з осторогою це сприйняла.

 – Зрозумій, ніхто не доглядатиме твого батька, як ти. Чужим просто байдуже.

 – Але що робити? Ми не зможемо покинути роботу.

Врешті ми наважились на цей крок. Я поїхав в пансіон, усе роздивився, наче й справді не так погано. Хоча чомусь старенькі усі сумні там були.

Потім я розповів дітям, що незабаром дідусь поїде в заклад, де його доглядатимуть.

Пошепки

 – Там багато стареньких, вони спілкуються, веселяться, а не сидять самотні вдома.

 – А там точно його любитимуть? – відверто спитав молодший.

 – Звісно, а ми будемо його провідувати час від часу.

Якщо вас зацікавила ця історія – шукайте більше зворушливих та життєвих оповідок за посиланням – https://t.me/+Wi4_EbzXw7Q5M2Zi

Батько сприйняв новину зовсім спокійно, з розумінням, навіть не сперечався. І ось настав цей день, я взяв дітей, аби усі ми дружньо провели дідуся.

Усі разом ми їхали в машині. І раптом молодший син весело зауважив.

 – Тато, ми виростемо і тебе до діда відправимо! Разом вам буде веселіше.

Тієї миті в серці закололо. Раптом я збагнув, який приклад показую дітям. Я розвернув машину і поїхав додому. Дружина лише зраділа. Згодом ми переїхали до діда, в його двокімнатну велику квартиру. А свою все ж здали. Тепер за гроші з оренди оплачуємо послуги доглядальниці. Вона приходить вдень, коли нас немає. Та ми тримаємось. А найголовніше, що коли почали жити разом, якимось дивним чином, стан тата покращав, його розум значно ясніший, навіть уроки зі старшими дітьми робить.

Я розумію, що надалі буде важче, але чи зміг би я спокійно жити, знаючи, де мій батько? Як гадаєте, я правильно вчинив? Чи засуджуєте ви людей, котрі здають батьків в будинки для літніх?

Більше цікавих життєвих історій тут – https://t.me/+xOpeSMR55r5hZTIy

 

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

IrynaS
Adblock
detector