Мені вже під 30, а я не маю навіть з ким на свята побути. Ні чоловіка, ні дітей. І ти в цьому винна! – дорікала за столом донька

Я народила 4 дітей – старшу донечку Мирославу та молодших синочків Данила, Володю та Степана.

І ми з чоловіком взагалі світу не бачили, постійно працювали на благо дітей. Я вмію добре шити і часто сусіди просили щось підлатати. Комусь сукню викроїла, іншим спідницю чи штори підшила. А Орест на вихідні ремонтував машини та мотоцикли. Він має золоті руки, от раз-раз – і авто вже їде.

Старшу доньку я постійно привчала до праці. Ми жили в селі, тому біля хати було багато роботи. То на городі бурʼяни посипати чи корову подоїти або ж сіно підгорнути.

– Мамо, я гуляти хочу.

– Ти краще посуд помий та свиням буряка натри. А тоді можеш йти з друзями.

Мирослава на мене дуже і дуже сердилася. Казала, що я на неї хочу всю хатню роботу скинути. Ну а як інакше? Старша донька повинна мені допомагати. Врешті-решт, я виховую майбутню господиню, а не якусь там неробу.

Вам сподобалася історія? Читайте більше у нашому телеграм-каналі: https://t.me/+Wi4_EbzXw7Q5M2Zi

Якраз коли Миросі було 15, то я народила молодшого Степана. Ледь ради давала з двома молодшими, а тут ще немовля на руках. Мирося хотіла тоді вступати після 9 класу до міста та вивчитися на дизайнера одягу. А це ж треба платити за коледж, гуртожиток, давати якісь кошти на кишенькові гроші та передавати продукти.

Ну і ми з чоловіком вмовили доньку залишитися з нами:

– Ти моя права рука, помічниця. Тим паче, то і після 11 класу можна кудись вступити.

– Мамо, але ж це моя мрія.

– Тобі власні мрії важливіші за мене та братиків?

Мирослава, на щастя, зосталася в селі. Але через 2 роки нас спіткало горе – не стало мого чоловіка Ореста. Отак просто зранку прокинувся, вийшов на двір та впав. Лікарі сказали, що то були якісь проблеми з тромбом. Але мій Орест ніколи на здоров’я не скаржився, казав, що його можна у космос відправити.

І доньці довелося забути про університет. Після 11 класу одразу поїхала на завод біля села сортувальницею працювати.

Все у нас було добре, давали якось ради з господаркою. Я часто їздила на вихідних до міста і продавала всі продукти. Виторг був чималий, бо я мала багато клієнтури.

Пошепки

Ну і так минуло вже 10 років. Мирося переїхала до міста, там працює в якійсь компанії та орендує квартиру з подругою. Однак, до нас вкрай рідко навідується, навіть не телефонує.

Тиждень тому приїхала на Різдво, 24 ввечері останнім автобусом. Але сиділа така зла, наче змія, ні до кого не говорила:

– Ну що таке? Проблеми на роботі?

– Ні, мамо. Проблема зі мною говорить.

– Що ти маєш на увазі? 

– А те і маю на увазі. От подивися на мене. Мені майже під 30, але я ні освіти, ні родини, ні квартири не маю. Працюю за якісь нещасні копійки, орендую маленьку кімнатку на околиці міста. І все через тебе! 

– А я в чому винна?

– Та, мамо, ти свята і боса, ні в чому не винна. Я роками тут бігала і допомагала, бо була за старшу. І що, бачиш, як це все боком вилізло? Поки мої однокласниці вже світ об’їздили та дітей народили, я весь час у дівках сиджу.

– То я тобі життя зіпсувала?

– Так. Хто мені не дозволив до коледжу та університету вступити? Через кого я мала на завод шурувати?

Ми так посварилися, що донька аж викликала таксі та поїхала до міста. Вечеряли ми без неї.

Але я щиро досі не розумію, чому Мирослава так на мене сердиться. Я бажала тільки кращого життя для доньки. А вона ще сміє мене звинувачувати у всіх гріхах світу!

Підпишіться на автора у нашому телеграм-каналі, де знайдете нові життєві історії: https://t.me/+xOpeSMR55r5hZTIy 

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Daryna
Adblock
detector