Милі і чарівні звірятка, які нагадують м’яку іграшку

В Австралії днями були виявлені дикі тваринки, дуже схожі на іграшки з магазину. Їх відразу ж охрестили гігантськими летючими кускусами, а деякі вчені – дослідники тваринного світу дали їм назву «великі літаючі опосуми».

Вони легко перелітають з гілки на гілку найвищих дерев. Відразу три види тваринок, дуже схожих на м’які іграшки, поповнили тваринний світ Австралії, і дали хороший привід для вивчення їх походження.

Одна тваринка важить всього 1,5 кілограмів, харчуються тваринки виключно листям евкаліпта. Тому голодний кускус легко підіймається на 100-метрову висоту за улюбленими ласощами! А потім плавно летить вниз, – ну, справжня тобі білка-летяга, майстерно керуючи худим волохатим тілом в повітрі.

Раніше вчені вважали, що існує всього один вид цих «чебурашок», а тут раптом виявилося цілих три.

Всі три види дуже схожі між собою, як близнюки «брати» і «сестри», до речі. Тому, для більшого переконання в тому, що це дійсно «звірі» однієї породи, довелося провести тест на ДНК.

Тест підтвердив, що всі вони мають спільне походження. Розділяють їх тільки деякі відмінності, викликані місцями проживання звіряток. Так, найдрібніші летючі опосуми живуть на півночі Австралії, в центрі континенту ці звірята вже більші. А найбільші пухнастики живуть на півдні. 

Слід зазначити, що кускуси, як і всі звірі, в торішніх пожежах в Австралії зазнали втрат. Тож відтепер у природоохоронних служб цієї країни набагато більше турбот – потрібно охороняти відразу три види потішних пухнастих звірят.

А вам сподобалися звірятка?

Lida

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Adblock
detector