Мінуси теплої підлоги, через які в гаманці порожньо, а на душі сумно

Коли робила з чоловіком кардинальний ремонт у квартирі, вирішила поставити утеплення для підлоги. Воно тоді якраз було популярним і всі про нього говорили. Я нарахувала стільки переваг такої підлоги, що й сумнівів не було: треба ставити. 

І лише згодом я дізналася про ряд недоліків, які властиві подібному технічному оснащенню. Особливо коли йдеться про водяне поле, що складається з труб. Тож перед тим, як ставити собі це утеплення, прочитайте мою розповідь.  

Загалом є два види теплих підлог: електро-водяний і класичний. У першому елементи, що гріють, заховані всередині труби. Такій системі не потрібний циркуляційний насос, тому що рідина в трубах нагрівається рівномірно. Температуру підлоги та повітря можна контролювати самостійно.  

 

Я чула, цей варіант куди вигідніший, аніж той, де труби підключають до котла.

Передусім цей вид дає можливість самостійно скоротити обсяг рідини, що прогрівається. А ще труби прогріваються поступово, що забезпечує помірне та рівномірне нагрівання поверхні. 

Електро-водяна підлога підходить для квартир, бо не потребує підключення до системи центрального опалення. 

На відміну від неї, класична тепла підлога працює за допомогою газового казана або системи центрального опалення.

Недоліки теплої підлоги

Недолік 1

Не все покриття підлоги підходить для встановлення під ним теплої підлоги. Наприклад керамічне або кам’яне покриття дає вам можливість зігріти свої ніжки взимку, а ось деревина для цієї мети зовсім не підходить. Річ у тім, що натуральні матеріали не переносять різкі перепади температури. У гіршому ж випадку штучна сировина з часом почне виділяти токсичні речовини при нагріванні. Тож дізнайтеся рекомендації спеціаліста перед встановленням підлоги з підігрівом.

Недолік 2 

Вам слід розуміти, що така підлога нагрівається і остигає куди довше, ніж типовий обігрівач. А це неабияк впливає на температуру в приміщенні. Тому ви не зможете регулювати рівень холоду чи спеки в приміщенні. Та й не слід вірити, що підлога з підігрівом дасть вам можливість не вмикати батареї взимку. Її тепла не буде достатньо, щоб прогріти квартиру.

Недолік 3 

Тепла підлога – дороге задоволення. Якщо ви вже взялися за це, то рекомендую брати тільки якісні матеріали, а коштують вони ой як дорого. Не менше доведеться викинути і під час поломки, щоб усе виправити. У моєї знайомої ця підлога прослужила менше, ніж пів року. А далі довелося непогано заплатити за монтаж. Не допоможе вам у цьому випадку навіть гарантія від виробника. 

Недолік 4

 

Монтаж труб – не тільки дорогий, а й неймовірно складний процес. Навіть справжні професіонали не гарантуватимуть вам якісний результат ремонту. 

Втім, впоратися з недоліками легко, якщо добре їх знати заздалегідь. Насправді ж, подбавши про якісні матеріали та встановлення справжнім професіоналом, ви можете ще й подякувати собі за такий вибір у старості, гріючи ноги об теплу підлогу. 

Головне – це комфорт. А ставити підлогу з утепленням чи уникнути всіх можливих небажаних наслідків – вирішувати тільки вам. зважайте на власні потреби та готовність нести за них відповідальність.

А у вас встановлена підлога з утепленням?

Виникали якісь проблеми з нею?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Ivanna

Копіювання з сайту заборонене. Авторські статті захищені DMCA.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Adblock
detector