Мости, від яких перехоплює подих: віадуки Західної України

Подорож – це щось неймовірне й таємниче.

Завдяки їй, ми дізнаємося багато нового та розширюємо власний кругозір. На жаль, не у всіх є можливість їхати туди, куди бажає серце. Люди також часто мандрують залізницею. Дуже часто потяг проїжджає через чудові інженерні споруди – віадуки. Це мости, опорою для яких є камінь, або метал, які будуються над глибокими ущелинами. 

Мало хто знає, що ці чудеса на високих підпорах існують поруч з нами. Проїжджаючи цими мостами, перехоплює дух. Насправді, в Західній Україні збереглося лише 5, про які ми вам сьогодні розповімо.

   Віадук у Ворохті

Цей кам’яний віадук було збудовано в 1895 році італійцями. Він розташований над річкою Прут, а його довжина складає близько 130 м. Віадук належить до одних з найяскравіших та найдавніших мостів у Європі. Правда, сьогодні він не функціонує.

Віадук у с. Кровинка (Тернопільська обл.)

Цей віадук було збудовано ще за часів Австрійського панування на Західній Україні.

Міст-віадук поблизу с. Плебанівка

Розташований на тому ж шляху, що й попередній віадук. Збудовано його в 1896 році.

Пошепки

Два мости-віадуки на перегоні Лавочне-Бескид

Ці мости було збудовано в 1970-х роках, а розташовані вони у Львівській області.

Міст-віадук в Яремче, якого вже нема

Віадук в Яремче було збудовано в 1896 році за проєктом професора Львівської політехніки Зигмунда Кульки. Споруда складалася з двох арок по 8 м, п’ять арок по 12 м та однієї 65 м арки. 

Міст було зруйновано під час Першої світової війни. В 1950-х роках радянська влада збудувала на його місці залізобетонну конструкцію.

Віадук в с. Кривчиці

У Львові в с. Кривчиці також існував чудовий віадук, який було зруйновано ймовірно під час Першої світової війни. Оскільки залізниця функціонувала до Дріжджового заводу, а з 1970-х років вела до Винниківського озера, то за радянських часів було встановлено металевий міст, який використовується і тепер.

Вам доводилося бачити віадуки на власні очі?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

U2
Adblock
detector