Моя бабуся розповіла, як зробити кухонні рушнички білосніжними та пахучими

Такі полотенця – незамінна річ на кухні для кожної господині. А особливо не може “потішити” око масні плями, неприємний запах та інший бруд. І що з ними робити? Ось декілька дієвих порад, які допоможуть повернути свіжість та білизну. Не варто їх викидати у смітник.

1. Кип’ятіння. Ще моя бабуся завжди користувалася таким способом. Потрібно просто замочити полотенця або ж носовички у гарячій воді. До речі, варто обирати тільки каструлю з емалі та обов’язково включити витяжку чи відчинити вікно. 

Для кращого результату раджу додати перекис. Пропорції – 2 столові ложки на два літри води. Потім ставимо воду для нагрівання. Після появи перших бульбашок закидаємо полотенця у каструлю та варимо від 30 хвилин до 1 години. Ще можна додати пральний порошок, але дитячий – у ньому менше концентратів та має приємний запах. Після такого “прання” прополощіть полотенця у холодній воді. До речі, замінити порошок можна ще звичайним господарським милом, яке треба попередньо натерти на терці. 

2. Випарювання у мікрохвильовій печі. Попередньо затріть брудні плями господарським милом або відбілювачем та покладіть полотенце у пакетик. Ввімкніть мікрохвильову піч на 3 хвилини на середню температуру.

Пошепки

Повторіть таку “процедуру” декілька разів, поки не помітите, як всі плями не зникнуть до кінця.

3. Прання в машинці. Такий метод підійде, якщо на полотенці нема так багато масних плям. Ідеальна температура – 90 градусів. Але раджу прати кольорові при 40, щоб вони не полиняли та не поблідли. А якщо ж ви закидаєте білі речі, то варто додати декілька капель хлоргексидину. Він одночасно виведе всі застарілі плями та продезінфікує рушнички. 

Для того, щоб на полотенці не залишався неприємний запах, варто їх кип’ятити раз в тиждень для так званої “профілактики”. Потім випрасуйте для кращого результату. 

Вам сподобалися такі поради? Повторите їх при пранні? 

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Daryna
Adblock
detector