Моя донька з зятем святкували новосілля. Сидимо за столом, їмо, тут піднімається сваха: – Діти мої, ви такі молодці, вітаю вас, чудову квартиру купили

– Навіть не хочу думати, де б був зараз той Петро, якби не одружився 5 років тому на нашій Марині – говорить пенсіонерка Галина. – Жодних зусиль не докладав, прийшов на все готове. Одягнули його у хороший одяг, за посаду домовилися. Проте розвиватися він не хоче, люди, які пізніше прийшли на роботу, вже стали начальниками, а він далі на тому ж місці.

Галина та її чоловік багато в чому допомогли молодим: весілля святкували за власні кошти, з роботою допомогли, з онуком можуть посидіти при потребі. Крапкою у цій справі стала велика сума грошей, викладена тещею молодим на новеньку двокімнатну квартиру  – після того, як Марина сказала матері, що чекає на другу дитину.

– Я розумію, з однією дитиною вони справлялися, але з двома  – це вже проблематично буде. – Вони весь час говорили, що купляти житло самотужки, але бачу, що такими темпами вони куплять хіба що, одне крісло. Ми з чоловіком порадилися, дещо продали та вклади наші заощадження в купівлю квартири. Потрібно ж якось підтримувати та допомагати своїм дітям.

Галина була впевненою, що чекати поки зять купить квартиру, можна було до пенсії. Він зовсім нічого не хоче робити, працює на невеличку зарплату, з керівництвом про підвищення говорити не хоче, ні на що не сподівається. Петро почав знову отримувати стільки ж, скільки й в перший робочий день.

Звичайно, щоб добитися цілей та кар’єрного зростання, потрібно потрапляти начальству на очі, показувати хороші результати, а Петру нічого не потрібно. Він живе за графіком: вчасно прийшов на роботу та вчасно пішов з роботи. Всі його зароблені гроші йшли на те, щоб оплатити орендовану квартиру.

Найсумніше, що матері його, схоже, теж все байдуже.

– Вона собі живе у своє задоволення.– розповідає про сваху Галина Йосипівна. – Сина виростила і на цьому її роль матері закінчилася. На весілля не дала ні копійки, але поводилася як головна героїня цього свята. Напевно, хотіла цей номер й на новосіллі повторити, але моя Марина все правильно їй сказала. Образилася і свекруха, і син. Петро зібрав свої речі та пішов до матері.

– На новосіллі ми всі сиділи за столом, аж тут підіймається свекруха та радісно говорить тост. – розповідає Галина. – Ви такі молодці, придбали таку простору квартиру. А Марина їй на ці слова прямо і відповіла – пані Ольго, якби не мої батьки, то ми б продовжували й надалі орендувати квартиру. Син за 5 років не зміг диван купити, та що той диван, ковдра й то від батьків.

Було видно, що сваха дещо зніяковіла, тому що, чути таку інформацію за свого сина за столом не дуже приємно. І тут раптом встав зять, який і слова ніколи лишнього не скаже:

– Живіть, – каже, – у своїй цій квартирі самі! Я збираю речі і йду звідси.

– Який він ранимий!– каже Галина Йосипівна. – Образився на нас. Адекватний та нормальний чоловік буде сам піклуватися про свою сім’ю. Люди без вищої освіти набагато більше заробляють, ніж він. Добре він так влаштувався собі, все йому на блюдечку подавай. А зараз пішов й залишив мою дочку з двома дітьми. Справжній чоловічий вчинок.

Петра мама вважає, що саме теща спровокувала конфлікт. Каже, що краще не допомагати зовсім, ніж ось так.

А як ви вважаєте, хто тут правий?

Lida
Загрузка ...

цікаво

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: