Моя невісточка категорично проти того, аби назвати дитину на честь прабабусі. Це порушує нашу традицію!

Мій син вдруге одружився. Знайшов собі на роботі якусь молодицю, розлучився з першою жінкою. Я була шокована та декілька тижнів з Сергієм навіть не хотіла говорити. Соромно було навіть сусідам в очі дивитися, то ж вони любили про нас пліткувати. 

Але я не можу сказати, що у нього з колишньою були ідеальні стосунки. Часто сварилися, син приїздив до нас ночувати. А після розлучення вона взагалі хотіла його позбавити батьківських прав. 

Новій жінці Ангеліні 25, а синові 37. Ну самі розумієте, що між ними різниця чимала. Я намагалася ставитися до дівчини добре, аби між нами не було ніяких конфліктів, непорозумінь. Але вона сама поводилася надто зверхньо. Ми сидімо за столом, родина зібралася, а вона дивиться так на всіх косо. Наче велику панну посадили до свиней.

І от зараз Ангеліна на 8 місяці вагітності, їй скоро народжувати. УЗД показувало, що буде дівчинка 100 відсотків. Тиждень тому вони прийшли до нас у гості, я спекла пляцок спартачок, зробила чаю. 

– Дітки, а ви вже визначилися з іменем? Як будете хрестити?

– Не знаю, – різко відповідає невістка. 

– Та бо я можу домовитися у нашій церкві, аби священник похрестив. То гарний Отець, служить роками. Ми у тій церкві Сергія хрестили, було б добре і внучку віднести. 

– Дякую, ми ще подумаємо, чи взагалі захочемо її хрестити.

А от я б хотіла, аби мою онуку назвали на честь прабабусі.

– Як?

– Агафія. 

Пошепки

Ангеліна почала реготати, аж живіт підстрибував. Син також ніяково посміхався. 

– А що тут такого? Гарне ім’я, так мою покійну маму звали. Агафія означає з грецької “добра жінка”.

– Господи, а ви в якому столітті живете? Яка Агафія? Хочете, аби мою доньку засміяли друзі та родичі? 

– Хіба це погане ім’я?

– Агафія – так. Ми хотіли щось нормальне, Мілана, Кароліна, Анджеліна або Моніка. А то якесь наче для селючки. 

Застілля минуло у якійсь напруженій атмосфері. Ангеліна намагалася мені доказати що такі варіанти імен – то знущання. Навіть не погоджувалася на те, аби в церкві так похрестити.

– І взагалі, я цю дитину 9 місяців виношую, страждаю від того токсикозу. То маю право сама вибрати для неї ім’я? 

Ми з чоловіком дуже засмутилися. Ну зараз навпаки, у моду повертаються старовинні імена. Стефанія, Меланія. Таїсія. А вона вперлася що буде якась Моніка. Ну то кличка для кота, але не для внучки.

Син не хоче нас навіть слухати. Бо боїться посваритися з Ангеліною через цю “проблему”. 

– Мені також не подобається таке ім’я. Я батько і вирішуватиму. А якщо вам не подобається – ну то можете не приходити до онучки! 

От як нам переконати сина та невістку? Агафія звучить набагато краще, ніж якась Моніка!

Ця розповідь заснована на правдивій історії, якою поділився наш читач. Будь-яка схожість з реальними назвами чи місцями є випадковістю. Усі фото в статті є ілюстративними.

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Adblock
detector