– Моя свекруха вже забула, що таке державні лікарні, звичайна їжа та робота на городі. Їй подавай відпочинок за кордоном, делікатеси і якісний одяг

Марія Іванівна вже давно на пенсії. Хоча тривалий час вона не покидала роботу. Не бажала бути тягарем для своїх дітей. Втім, на її місце вже давно претендували молоді спеціалісти і керівництво саме попросила жінку піти з роботи. Діватися було нікуди. Довелося здатися. 

Більше Марія не працювала. Особливо її молодший син наполягав на тому, щоб вона відпочивала вдома, а забезпечувати її будуть діти.

В Марії Іванівни  було двоє дорослих синів. Обоє одружені і мають своїх дітей. З невістками жінка добре ладнала й підтримувала дружні відносини.

– Петро запропонував виплачувати матері по 15 тисяч гривень, – розповідає невістка Роксолана. – Мовляв, разом з пенсією буде виходити та сума, яку вона заробляла на роботі. Раніше свекруха вміла економно розпоряджатися своїми коштами, але зараз вона звикла ні в чому собі не відмовляти. 

– Звісно, вона забезпечувала виключно себе, тому й привикла до всього хорошого. 

– Вона вже забула, що таке державні лікарні чи робота на городі. Кожного року їй обов’язково потрібно було відпочивати в теплих краях, а в холодильнику завжди лежали морепродукти, свіже м’ясо та інші делікатеси. Набори сирів чого тільки вартують! 

Чоловік Роксолани не був таким щедрим, як його брат. Він запропонував давати мамі по 10 тисяч, скидуючись навпіл. Проте додатково вони будуть давати їй кошти на інші потреби: стоматологію, ліки, великі покупки тощо.

– Перших кілька місяців все було чудово. Свекруха сиділа вдома й отримувала по десять тисяч. Вона була вдячна своїм дітям за турботу й запевняла, що грошей їй на все вистачає, – веде далі невістка. – Петро на початку літа пішов у відпустку й вирішив разом зі сім’єю полетіти на відпочинок, мовляв, доньці не завадить морське повітря. Спочатку вони відправилися троє, а потім до них приєдналася Марія Іванівна. Через місяць Петро зателефонував до Андрія з проханням виплатити матері повну суму грошей, а він пізніше віддасть свою частину. 

Брат не мав підстав відмовляти, тому послухав Петра.

– Проте через місяць він заявив, що грошей у них й надалі немає, – скаржиться Роксолана. – Виходить, що брат чоловіка вдало віддихнув, а тепер ми маємо самостійно забезпечувати його матір. Незабаром потрібно вкотре перерахувати свекрусі кошти, а від Петра ні слуху ні духу. Андрій телефонує до нього, а все марно. 

Зрозуміло, що молодший син має фінансові труднощі, адже усі витрати йдуть на виплату іпотеки, підготовку доньки до школи й оплату комуналки. 

– Та хіба нас повинно це хвилювати? – обурюється Роксолана. – Наш син цього року закінчує одинадцятий клас, тому будь-які заощадження не будуть зайвими. Ми не зможемо самостійно утримувати Марію Іванівну й залишатися на плаву!

Спочатку Петро запевняв, що буде виплачувати матері по 15 тисяч гривень, а тепер навіть 5 дати не може. 

Фінансова ситуація у братів однакова, тож потурань не мало б бути ні для кого. Отже, річ не у грошах, а в бажанні допомагати матері. 

Що робити в такій ситуації? 

Чи повинні діти забезпечувати батьків?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Ivanna

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Adblock
detector