Може мені хтось пояснить, чого офіціантам треба лишати чайові? Бо скільки вже про це думаю, а причин так і не знайшла…

Поясніть мені, будь ласка, навіщо офіціантам залишають чайові? 

Я розумію, що робота в них не дуже легка: весь день на ногах, люди трапляються різні, помилятися не можна, усяке таке. Але ж вони самі обрали для себе такий шлях! Ніхто ж змушував їх працювати саме в цій сфері. А ще я точно знаю, що їм платять офіційну зарплату, за яку вони живуть. То чого я зі свого гаманця повинна викладати ще добру сотню гривень, аби комусь догодити?

Якщо мені сподобалась страва, то треба було б заплатити за неї кухарю. Чи не так? Якщо мені сподобалась атмосфера, то треба заплатити адміністратору. Хіба ж це не логічно? Але ніхто з них таких надбавок не просить. Тільки офіціанти.

І тут мене обурює от що. Я вже 18 років працюю вчителькою. Часто підміняю своїх колег, коли хтось хворіє чи йде у відпустку, іноді навіть працюю понаднормово. Але ж чогось ніхто і не думає мені пропонувати трохи грошей на чай! Бо в нас це називається хабарем. Лікарю ти на чай теж не понесеш після операції, бо це вже корупція. А уявіть, якби ми чайові давали поліцейським!

Якщо вас зацікавила ця стаття, читайте більше за посиланням: https://t.me/+On4TH8CvEjplMjA6

“Дякую, що зупинили мене і виконали свою роботу. Випишіть мені ще штраф, а я вам зверху трохи грошенят накину. Дуже мені сподобалось, як ви знаєте закони і перевіряєте документи” – отак це буде виглядати?

Пошепки

Не подумайте, я людина не жадібна. Коли бачу безхатьків, які в метро грають  та пісні співають, стараюсь кинути їм грошину. У бабусь в переходах часто купляю квіти… Бо знаю, що оті мої гроші – єдиний їхній прибуток, на який вони заслужили. 

А для офіціантів ті 10% від мого чека – непогана така надбавка. То це що виходить, офіціант – професія з найбільшими привілеями? Хтось скаже, що це просто людська вдячність, етикет, порядність. Але ж пожежникам, механікам, вчителям, працівникам банку чи касирам ми ж не платимо зверху. То хіба ж це означає, що ми їм не вдячні?

Давайте тільки без образ, я не стараюсь якось зачепити офіціантів. Просто не можу зрозуміти, звідки взялась ця недолуга звичка і чому ми її й досі дотримуємось. Мені, наприклад, є куди витратити чесно зароблені двісті гривень… Хоча чоловік каже, що треба дотримуватись етикету і дякувати за хороше обслуговування. А якщо не захочу дякувати, то мені в тарілку плюнуть, чи що? Ой, дуже це складна тема…

Ще більше життєвих історій читайте за посиланням: https://t.me/+ip4OLY7feqc1OTQy

А як ви думаєте, треба лишати офіціантам чайові?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

VikaB
Adblock
detector