Минуло багато років і я повернувся додому. Зайшов і відразу зрозумів – хтось чужий в моїй хаті живе

Колись давно я вирішив стати військовим. Тоді всі вважали цю професію престижною. Висока зарплата, рання і гарна пенсія, ще і є шанс отримати квартиру. Хто ж тоді думав, що колись почнеться війна.

Та після 2014 року все змінилося. Мене відправили на схід. Бачив такі речі, про які й згадувати не хочеться. Згодом я одружився, народилась донечка. Та минуло ще три роки й дружина не втримала моєї постійної відсутності, подала на розлучення. А тоді ще один удар – не стало мами. Після цього я вже не хотів повертатися в батьківську хату. Та раптом мені зателефонували.

 – Дмитро, ти не будеш продавати мамин будинок? Тут переселенці зі сходу є, купити хочуть.

 Та я не знав, чи готовий назавжди попрощатися з хатою. Вирішив, як буде відпустка – поїду додому. 

Чекати довго не довелось. Два місяці тому я дістав поранення. А після реабілітації поїхав у село. Серце в грудях защемило, коли побачив рідну вулицю. Згадав, як мама везла мене на санчатах в садок, як з хлопцями гуляли до ночі. Мені навіть закортіло залишитися тут.

Коли я зайшов у хату, здивувався – як прибрано і гарно. Відразу зрозуміло – хтось тут живе. Та нікого вдома не було. Я зачекав, ліг відпочити, і раптом почув скрегіт дверей. Піднявся і визирнув в коридор. Там стояло двоє дітей. Дівчинка, приблизно чотирнадцяти років і шестирічний хлопчик.

 – Хто ви такі? Що тут забули?

 – Ой, вибачте, ми вже йдемо! Ви нас більше не побачите!

– Заждіть! А що ви тут робили?

Пошепки

 – Розумійте, покійна баба Оришка завжди нас приймала, годувала і навіть дозволяла на ніч залишатися. Мама в нас померла, А тато випиває, часто друзів приводить і нам страшно бути вдома. От ми й навіть після смерті старої вирішили тут ховатися. Тим паче будинок порожній, потребує догляду.

Як шкода мені стало цих дітей. Як я міг їх вигнати?

 – Залишайтесь і приходьте, коли схочете!

 – Дякуємо вам!

Я жив в селі кілька тижнів. Хату вирішив не продавати, аби діти могли й надалі ховатися. Але зробив для них ключа. Дозволив там залишатися, скільки треба.

Згодом мені довелося повернутися на службу. Я подарував Аліні (так звали ту дівчинку) свій старий телефон, аби вона могла мені телефонувати. Ще й вирішив, що час від часу висилатиму цій дитині гроші. 

Розповів про все це колишній, так вона на мене накричала. Каже, що я маю продати хату і гроші їй на дитину віддати. Та я не можу тепер так вчинити.

А що б ви робили, якби знайшли у своїй хаті чужих людей?

Ця розповідь заснована на правдивій історії, якою поділився наш читач. Будь-яка схожість з реальними назвами чи місцями є випадковістю. Усі фото в статті є ілюстративними.

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

IrynaS
Adblock
detector