На порозі квартири стояла маленька худенька дівчина. Лариса і не здогадувалась, ким вона їй приходиться!

Свою невістку Лариса бачила лиш один раз, коли син привіз їх познайомитись. Після цього їхні шляхи розійшлись — вони в Канаду виїхали, а жінка залишилась в Україні.

Жінка задумливо дивилась у вікно і спостерігала, як сусід ніс ялинку додому

“Буде онуків тішити” – думала вона. Сама теж мала онуку, щоправда, і не бачила її жодного разу.

Її роздуми перервав дзвінок у двері. Відчинила.

На порозі стояла худенька молоденька дівчина з довгим темним волоссям.

– Добрий день. Я Віка, ваша внучка.

Жінка усміхнулась, подумала, що це якийсь жарт.

– Хто? – перепитала.

– Онучка. Дочка вашого сина Олега. Так же ж вашого сина звати?

– Так..

Лариса впустила дівчину у квартиру, бо почула, що грюкнули сусідські двері, не хотіла аби їхню розмову хтось слухав. Віка зайшла і почала роздягатись. Поводилась, ніби у себе вдома.  Лариса розгубилась: не знала вигнати її чи вислухати?

– Я з Вінниці. Ми з мамою у селі живемо. А Олег приїжджав на завод практику відробляти у нас. Там з мамою і познайомився. Обіцяв одружитися. А потім зник..

– А як ви адресу мою дізнались?

– Так мама дала вашу адресу.. Олег їй певно і сказав.

– А чому мама ваша не приїхала, якщо він її запрошував?

– Моєї мами не стало пів року тому. Розумієте, вона чекала на нього, а він все не з’являвся, на дзвінки не відповідав. Але мама приїздила до вас.. Не пам’ятаєте?

Ларису кинуло в жар. Вона загадала. Так само як і Віка з’явилась на порозі її квартири. Спитала Олега. А вона відповіла, що його немає вдома. Навіть не поцікавилась, для чого він їй потрібен?

– Мама розказала, що зустріла його тоді на вулиці. Дочекалась під під’їздом. Тоді йшов дощ, вона промокла і дуже занедужала. А вона вагітна була мною тоді. Мало не втратила мене. Батьком був ваш син. Мама це сказала йому, а він її наказав не з’являтись тут більше і не діставати її. До дитини він ніякого відношення не має. І взагалі, для чого вона вірила усім його словам. Сказав, що збирається в Канаду, тож там вона його не дістане. Він їй грошей запропонував, та вона відмовилась. Кохала йог дуже. Навіть фотографію зберігала.

– Господи.. – промовила Лариса.

Пошепки

– Мама сказала, що якщо щось з нею трапиться, аби я до вас їхала. От адресі і залишила. А мені нікуди більше іти. Вдома вітчим, він вигнав мене, я йому не потрібна..

– Мені Оле нічого такого не розповідав..Я й подумати не могла..

Лариса подзвонила до найкращого друга свого сина, Ігоря. Він юристом працював. Думала, він підкаже, що робити дівчині.. Допомогти хотіла..

– Так, я знаю цю історію. Олег розповідав. Та він говорив, що Таня позбулась дитини. Він і не знає, що в нього така доросла донька є..

– Так зв’яжись з ним і розкажи. А я Віку поки у себе залишу. Не відправляти ж її на вулицю.

Віка виявилась хорошою дівчиною,  білоручкою. По дому зі всім допомагала. Сусіди почали цікавитись, хто це такий живе у Лариси?

Племінниця приїхала – відповідала жінка.

Напередодні Нового року додому прилетів Олег. Почав на маму кричати:

– Ти для чого її впустила? Вона ж набрехала тобі, а ти й повірила! Немає у мене ніякої дочки!

– Синку, не говори так! Вона твоя донька. Навіть схожа з тобою. Я вірю їй. Та й Ігор зізнався, що знав про твій роман з Танею у Вінниці. Тож не відмовляйся тепер.

– Мамо, та у мене багато дівчат було.. Що мені тепер кожній вірити, що вона могла дитину від мене народити?

– Олеже, я тебе просто не впізнаю.. 

– Мені повертатись потрібно. Я ненадовго приїхав.. Робота. Я гроші вам надсилатиму — змилостився Олег — Комп’ютер тобі куплю, щоб ми по скайпу могли спілкуватися..

– Дружині своїй скажеш?

– Не казатиму поки..

– Як знаєш..

Лариса почала жити з онукою. Віддала її до школи, дівчина у 9 клас перейшла. З сином спілкуватись почала частіше. Віку Олег представив як племінницю своїй сім’ї.

Звісно, не усе було гладко. Віка дівчинка з характером, та їй довелось стати пробивною, багато уже побачила у цьому житті. Та Лариса підтримувала дівчинку і шукала компроміси.. Їхні стосунки з кожним днем ставали все кращими.

Ось так напередодні Нового року доля подарувала Ларисі дуже близьку і рідну людину..

Як ви думаєте, чому Олег повівся так з дочкою?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Viktoria
Adblock
detector