На жаль, більшість нехтує цим! Лише 10% знають… Все, що переживає Душа, Тіло робить видимим

«Стрес» почали використовувати в медицині завдяки Гансу Сельє, який запозичив його з фізики, а сам термін стосувався опору матеріалів. 

Стрес – це напруга, яку ми відчуваємо в організмі внаслідок тиску зовнішніх факторів. Зазвичай тривалий стрес призводить до того, що організм виснажується. 

Отож, наш організм реагує на зміни в навколишньому середовищі реакцією стресу. Саме стрес нас вчить швидше адаптуватися до цих змін та залучає усі для цього необхідні ресурси. Саме реакція стресу мобілізує всі сили в організмі, щоб швидше розв’язати існуючу проблему. 

Мозок спершу збирає інформацію, а згодом дає сигнал іншим системам про дію. Нерви починають працювати в напруженому режимі і при цьому стимулюється ще й робота гіпофіза, який виділяє адренокортикотропний гормон. 

Саме цей гормон стимулює наднирники виділяти адреналін, який пришвидшує серцебиття, прискорює роботу серця. Саме так наш організм готується до того, щоб або втекти від небезпеки, або боротися з нею. 

Стрес викликає три реакції організму на тривалий вплив

1. всі резерви психіки мобілізуються, й організм повстає щоразу проти негативних емоцій.

2. організм стає стійким до стресу. 

І якщо навантаження триває, то

3. постійна напруга викликає ослаблення організму.

Постійний стрес найбільше вражає наші судини, яким потрібно перекачувати крові. Нервове напруження може викликати проблеми з кров’яним тиском, порушення роботи серцевої діяльності. Також дуже часто виразка шлунка або дванадцятипалої кишки спровокована постійною напругою в організмі, оскільки тоді порушується місцеве кровопостачання.  

Під впливом будь-якого стресу мозок виділяє у кров гормон стресу, який при тривалому впливі веде до порушення роботи:

 • Серця (тахікардія, підвищення АДД, інсульт, інфаркт)
 • Статевих органів у жінок (блокади процесу овуляції, порушення менструального циклу, безпліддя на ґрунті нервового чи психічного розладу)
 • У чоловіків (утруднення ерекції, зниження активності сперматозоїдів, передчасне сім’явиверження)
 • Жовчного міхура, печінки
 • Травного тракту (виразка шлунка, дванадцятипалої кишки, порушення травлення, подразнення товстої кишки)
 • Шкіри (екзема, кропивниця, лускатий лишай, вугрі)

Під час стресових ситуацій людям важко дихати. Вони починають тоді робити глибокі вдихи, або ж позіхають. Все це відбувається через те, що порушується робота діафрагми. Та й загалом, якщо людина перманентно перебуває у стресовому стані, її імунна система слабшає, оскільки зменшується кількість лейкоцитів.Зростає ризик захворювання і навіть смерті. Найбільший емоційний стрес людина зазвичай внаслідок смерті близької особи, саме цей стрес є найнебезпечнішим.

Тривалий стрес може перейти у депресію. А щоб запобігти цьому, потрібно допомагати організму боротися з наслідками стресу. 

 • Вітамін В1 – допомагає боротися з неврівноваженістю: міститься в дріжджах, зернових продуктах, м’ясних субпродуктах і чорному хлібі.
 • Вітамін В5 – допомагає долати нервове напруження. 
 • Вітамін В6 – разом із магнієм підвищує стресостійкість. 
 • Вітамін С – знижує нервозність і напругу.

Стрес є абсолютно фізіологічною ситуацією, але його потрібно навчитися контролювати, інакше це призведе до серйозних наслідків.

Але не варто забувати про те, що стрес — це реакція організму на стан душі. Все, що відбувається з нами на емоційному фоні, одразу проявляється на тілі: 

 • На шкірі з’являється гусяча шкіра, якщо ми через щось розхвилюємося.
 • Стрес викликає напругу в м’язах.
 • Погана звістка вражає шлунок – ми не можемо її перетравити.
 • У гніві у нас розливається жовч.

І перша порада: почніть контролювати свої думки, і тоді ваш здоров’я стане міцнішим. 

Робіть дихальну гімнастику, вчіться абстрагуватися та любіть себе.

Ви часто потрапляєте в стресові ситуації?

U2
Загрузка ...

цікаво

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: