Тремтячими ногами переступила поріг. Побачила, як батько, підперши голову руками, pидав біля матері. «Ще тут. Добре, що ти встигла, Миросю. Говори до неї. Здається, вона ще чує»

Мирослава вперше зустріла Віктора на дні народженні у подруги. Це був високий, статний чоловік, очі якого випромінювали впевненість та харизму. Увесь вечір вони провели разом, а коли стемніло, хлопець шепнув їй на вухо: «Може, на трішки відлучимося? Чекаю тебе на вулиці біля білого авто».

Вона хотіла продовжити вечір з Віктором, але соромно було залишати гостей. Все ж таки вона швидко майнула до виходу.

«То куди їдемо?», – спитав Віктор. Шкіряний салон машини був наповнений ароматом дорогих чоловічих парфумів. 

«Хоч на край світу! Аби удвох». Дівчина сама не очікувала такої відповіді. Зазвичай вона скромна і мовчазна, можливо, це дія випивки.  Так і не відмовила Віктору в поїздці за місто.

…У лісосмузі за Тернополем вони зустріли ранок. «Вітю, прости мені. Ти тепер будеш думати, що я легковажна та несерйозна», – Мирослава заплакала. «Усе добре, мила. Стань моєю дівчиною. Гаразд?»

Мирося не тямилася від щастя. Звична робота в бібліотеці надокучила, тому вона дуже хотіла переїхати до хлопця.

Згодом Віктор знайшов для Миросі нову роботу у себе на фірмі. Її мати не могла пережити того, що донька переїжджає до Тернополя. Матері ще й Віктор не дуже сподобався. Відчувала, що не буде мати з ним Мирося щастя. 

Віктор винайняв коханій квартиру. Возив її у Карпати, у древній Львів, на Шацькі озера. Побували і в святих місцях: Зарваниці, Почаєві, джерелі святої Анни…

Дівчина з часом все рідше відвідувала батьків. Віктор її кохає, втілює усі бажання в життя. А в батьків в неї не було щастя. Кожного дня одне й те саме. 

Мирослава зробила нову стрижку та частіше навідувала салон краси. Віктор купив багато обновок – жінка стала справжньою лялечкою. Подумала, що слід попросити Віктора, щоб повіз її у село. Хай визнає матір, що помилялася щодо Віктора.

Так і поїхали. Стефанія хотіла поговорити наодинці з Мирославою, адже так довго доньку не бачила. Та й почала питати, чому вони не одружуються з Віктором. Як так можна жити без вінчання. 

Пошепки

«Хіба папір тримає сім’ю?» – питанням на питання відповіла Мирослава. Серце Стефанії краялося від горя. Ще підстригла донька свою довгу косу. 

В Тернопіль спакувала дітям повні сумки. Роки ішли, а Мирослава так до батьків більше не навідувалася. В неї було своє життя – салони, ресторани…

Згодом і перші зморшки з’явилися на обличчі в Мирослави. Тоді і перелякалася жінка. З кожним роком вона все старша, а діток так і не народила. Віктор все ще хоче жити для себе. Мирослава рідко сперечалася з чоловіком. Звикла, що його слово – це закон. 

Мирослава вже давно пішла з роботи, а тепер шкодувала про це. Не має власних грошей, тому завжди мала слухати чоловіка.Згодом Віктор рідше додому почав проходити – залишався на роботі. 

Все ж таки вирішила зателефонувати до чоловіка. «Слухаю. А, це ти? А Вітя спить. Проте, добре, що ти зателефонувала, бо не знали, як тобі сказати. Словом, забирайся у своє село. Я – чекаю на дитину, і Вітя тепер – мій», – почула молодий жіночий голос.

Вона була шокована від такого повороту подій. Віктор вів подвійне життя і зраджував їй. Можливо, тому не хотів дитини від Мирослави.

«Це – правда?» – спитала, коли після кількох днів Віктор нарешті з’явився. «Так, я не можу залишити свою дитину», – почула у відповідь.

Зібрала свої речі й поїхала в село. Переступила рідний поріг  та зайшла в хату. А там мати хвора на ліжку лежить, ледь притомна. Батько сидить з боку та й плаче. 

«Ще тут. Добре, що ти встигла, Миросю. Говори до неї. Здається, вона ще чує», – мовив тихо.

Впала на кoліна: «Ти не помилилася, мамо. Мабуть, материнське серце ніколи не помиляється. Я повернулася…»

Що думаєте з цього приводу?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

U2
Adblock
detector