Нахабна сусідка залишила мене без прибутку в селі. Ще й інші люди на мене косо дивляться та оминають десятою дорогою

Я вже досить довго живу у селі біля Львова. Маю велику господарку – декілька корів, кізоньок, город і на додачу ще пай. Зараз з наших сусідів мало хто тримає там коня чи хоча б одну корівку. 

І ця господарка приносить мені хороші гроші. Я продаю молоко, сама готую різні сири, масло та ще доїжджаю щосуботи на базар. Але найбільше клієнтів саме у селі. Всі люди знають мене давно, відповідно, довіряють і не сумніваються у якості товару. Тим паче, корівки (а їх аж 4) здорові, мають довідки від ветеринара. 

Майже всі сусіди – то пенсіонери в селі. Їм важко доглядати за худобою, тому все продали. Але молочка домашнього так хочеться. І сир у мене смачний, масло гарне. Тому вони купують у мене за нормальною ціною, 15 гривень за літр. Загалом, за день можу мати 150 і більше гривень. Все відкладаю собі на старість. 

Але у селі є ще одна жіночка, пані Ольга. Вона також має корів та продає молоко за 15 гривень, як і я. Правда, клієнтів у неї було менше. Адже її молоко то якесь густе, то дуже рідке, аж прозоре. Тварин до ветеринара вона ніколи не возила, вим’я не мила, коли доїла корів. Тому часто в банці попадалася якась трава чи інший бруд. 

Однак, вже тиждень, як до мене ніхто не приходив по молоко. І якось я перестріла бабусю Магду біля церкви. Вона щодня приходила по молоко, бо няньчила онуків на канікулах. 

– А що то ви про мене забули? Молоко вже на вас чекає. І я ще такий смачний сир зробила, не хочете взяти?

– А я в Ольки тепер купую, вона дешевше продає.

– За скільки? 

– 10 гривень за літр, а якщо брати 2 – то 15. Не ображайся, але ну сама розумієш, що то файна ціна. Ну і вона сказала, що у тебе корови хворі та молоко заразне. 

Пошепки

Я дуже розлютилася на сусідку. Одразу пішла до її хати. Ну хіба так можна нахабно брехати і бізнес у мене забирати.

Ольга якраз вийшла зі стайні:

– О, і ти тут? Хочеш молока купити?

– Ні! Ти чому такі плітки про мене розпускаєш? Геть совісті не маєш? 

– Ти про що?

– Нащо моїх клієнтів забираєш? І ще наговорюєш, що у мене корови хворі? 

– Ніц не знаю. Я собі таку ціну поставила і всі до мене почали ходити. Так що не вигадуй дурниці, сусідонько! Бізнес є бізнес. 

От я не знаю, що ще робити з такою нахабною сусідкою. Прибутку ніякого нема, тільки збитки. А як я цю зиму перебуду? Гроші ж помалу закінчуються…

Що Ви можете порадити нашій читачці? Як їй провчити нахабну сусідку? 

Ця розповідь заснована на правдивій історії, якою поділився наш читач. Будь-яка схожість з реальними назвами чи місцями є випадковістю. Усі фото в статті є ілюстративними.

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Daryna
Adblock
detector