«Найбільша помилка тих, у кого болить спина» Досвідчений хірург дав супер-рецепт!

Велика кількість людей постійно страждає від нестерпного болю у спині. А все це пов’язане з нашим сидячим стилем життя. Звичайно, для того, аби мати здорову спину, потрібно регулярно займатися спортом, але дозволити собі похід у спортзал може далеко не кожна людина. Саме тому, ми вирішили поділитися з вами комплексом вправ для спини, які можна виконувати навіть вдома.

Деякі з цих вправ є елементом оздоровчої системи цигун, яка направлена на покращення здоров’я наших суглобів. Цей комплекс краще виконувати до 8 години ранку, а на виконання кожної вправи використовувати не більше 1 хвилини.

«Стовп з мотузками» – вправа для розслаблення спини й плечового пояса

Стоїмо рівно. Руки розслаблені вздовж тіла, ноги на ширині плечей. Починаємо робити обороти тулубом так, аби руки «розліталися» в боки. Кожного разу збільшуйте інтенсивність.

«Чапля» або «золотий півень стоїть на одній нозі» – вправа для розвитку координації, балансу, спритності

Стоїмо рівно. Ліву ногу згинаємо у коліні, а потім підіймаємо догори так, аби стегно було паралельним підлозі. Ліву руку витягуємо вперед, але не розгинаємо лікоть до кінця. Другу руку опускаємо так, аби долоня дивилася в підлогу. Затримуємося у такому положенні на декілька секунд. Можна спробувати закрити очі.

«Ролик» – вправа для тонізації, зняття напруги з хребта

Для виконання цієї вправи потрібно використовувати килимок. Сядьте у позу «по-турецьки» та трішки зігніть спину. Після цього, відкиньтеся назад так, аби опинитися на спині. Потім поверніться у вихідне положення. Можна просто зігнути ноги в колінах та прикласти їх до грудей. Повторити вправу 12 разів. 

«Молоток» – вправа, при якій працює верхній відділ спини, особливо її частина між лопаток

Лягаємо на спину та охоплюємо свої плечі руками. Після цього, вам необхідно трішки піднятися та округлити спину. «Постукайте» спиною об поверхню та постійно змінюйте руки на плечах. Виконайте вправу 12 разів.

Потягування – вправа для розслаблення м’язи і поліпшення кровообігу

Лягаємо на спину, руки складаємо в замок та тягнемо їх вгору, а носки — донизу. Під час виконання цієї вправи ви повинні вільно дихати. Затримайтеся у цій позі на декілька секунд, а потім поверніться у вихідне положення. Виконайте 10 повторень.

«Свічка» – вправа для поліпшення пам’яті, збільшення швидкості мислення та запобігання варикозу на ногах

Лягаємо на спину та підіймаємо прямі ноги догори. Можна допомогти собі руками та притримувати себе за поперек, або стегна. Носки тягнемо догори та затримуємося у такому положенні на декілька секунд. Повертаємося у вихідне положення.

«Сфінкс» або «кобра» – вправа з йоги для зміцнення спини, поліпшення гнучкості і рухливості хребців

Лягаємо на живіт, але верхню частину корпусу тримаємо на ліктях. Прогинаємо спину та спираємося на лікті. Голову тягнемо догори, а носки назад. Затримуємося в такому положенні на декілька хвилин. 

Зародок – асана, яка виконується після «кобри» для компенсації вигину хребта в протилежну сторону

Встаємо на коліна, а потім згинаємо їх та опускаємося на стопи. Нахиляємося, руки кладемо на підлогу та тягнемо вперед. Затримуємося в такому положенні на декілька секунд та повертаємося у вихідне положення. Відпочиваємо 8-10 хвилин, після чого повторюємо вправу ще раз. 

Скручування – вправа для зміцнення м’язів спини, вона корисна при порушеннях постави, ревматизмі, хронічних болях

Сядьте так, як показано на картинці. Голову повертаємо у протилежний бік та притримуємо стегно руками, аби вправа мала кращий ефект.

Нахили для зміцнення попереку і розтягування сухожиль

Рівно стоїмо. Ноги широко розставлені, руки витягуємо в боки. Нахиляємося в праву сторону та затримуємося на декілька секунд. Потім, тягнемося правою рукою до лівої стопи та повертаємося у вихідне положення. Повторюємо вправу з протилежною рукою. Виконайте по 5-6 повторень на кожен бік. 

Ви часто займаєтеся спортом? 

Julia
Загрузка ...

цікаво

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: