Найкорисніший овоч! Ось що можуть зробити з вашим тілом всього 100 г буряка в день

Буряк повинні їсти усі, адже він є одним з основних овочів, які просто є справжніми скарбами для нашого організму. Тому обов’язково додайте його у власний раціон.

Ми вирішили вам розповісти основні  10 причин, чому людина повинна їсти буряк щодня. 

Харчова цінність на 100 грамів:

Калорійність

У 100 грамах коренеплоду буряка міститься близько 43 ккал.

Склад

Для хімічного складу буряка характерний високий вміст білків, вуглеводів (близько 80% — моно- і дисахариди), клітковини, пектинів, вітамінів (B9, C), макро- (калій, кальцій, магній, натрій, фосфор) і мікроелементів (залізо, йод, кобальт, марганець, мідь, молібден, фтор).

Ось корисні властивості буряка:

1. Знижує артеріальний тиск.

Буряк містить речовини, які розширюють артерії в організмі і таким чином зменшують артеріальний тиск. Саме так простий овоч покращує кровопостачання.

2. Знижує рівень поганого холестерину і запобігає утворенню зубного нальоту.

До складу буряка входять такі речовини, як клітковина, флавоноїди та бета-ціанін. Бета-ціанін — це той елемент, який дає коренеплоду яскраво-червоне забарвлення. Саме буряк чудово зменшує рівень холестерину в крові та зменшує утворення бляшок в судинах, які можуть призвести до серцевих нападів та інсультів.

3. Дуже корисний для вагітних.

До складу буряка входить фолієва кислота, яка просто необхідна для нормального розвитку дитини в утробі матері. Вона захищає дитину від різних захворювань, таких як спина Біфіда (вроджена проблема, яка зачіпає спинний мозок дитини).

4. Допомагає боротися з остеопорозом.

Кремній у великій кількості міститься в буряку та допомагає організму краще засвоювати кальцій, який є просто необхідним для наших кісток та зубів. Щоденне вживання буряка є чудовою профілактикою остеопорозу. 

5. Тримає діабет під контролем.

Щоб зменшити апетит фахівці радять діабетикам додати до власного раціону червоний буряк. Цей коренеплід чудово контролює рівень глюкози в крові та ще й покращує роботу підшлункової залози. До того ж містить мало калорій. 

6. Лікує анемію.

Саме буряк містить велику кількість заліза, яке покращує транспортування кисню по різних системах організму. 

7. Прибирає втому.

Оскільки буряк покращує постачання кисню навіть в периферійні зони, то він допомагає повністю наситити організм корисними елементами й покращує життєві сили всіх систем. До того ж це зміцнює імунну систему організму. 

8. Покращує сексуальну активність.

Ще в давнину буряк називали «натуральною віагрою». До його складу входить оксид азоту, який покращує кровопостачання до статевих органів. Крім того, буряк містить бор, хімічний інгредієнт, необхідний для вироблення статевих гормонів.

9. Захищає від панкреатиту та закрепів

Буряк не лише сприяє очищенню підшлункової залози, а й очищує шлунковий тракт, насичує організм вітамінами та мікроелементами. З метою профілактики готуйте і пийте сік з буряк.

10. Покращує мозкову діяльність.

Одне дослідження показало, що сирий сік червоного буряка сприяє поліпшенню нейропластичності, зокрема, внаслідок збільшення кровотоку і насичення киснем тканин мозку. Важливо відзначити, що буряк може запобігти розвитку деменції та недоумкуватості і поліпшити загальну діяльність мозку.

А ви любите буряк? Як часто його їсте?

U2
Загрузка ...

цікаво

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: