Найкрасивіші озера нашої України. 10 локацій, від яких перехоплює подих!

Наша Україна – найкрасивіша країна на світі! Тільки гляньте, які у нас знаходяться мальовничі озера!

Озеро Синевир:

Озеро Синевир є найбільшим і найглибшим високогірним озером України та відомою туристичною атракцією однойменного національного парку. Розташоване на висоті 989 м над рівнем моря.

Посередині розміщений острівець, який нагадує зіницю ока. Тому в народі Синевир називають “Морським Оком”. На невеликому півострові озера стоїть 13-метрова дерев’яна композиція “Синь і Вир”: кажуть, тут був убитий пастух Вир, якого кохала графська донька Синь, — саме її сльози після загибелі коханого стали озером.

Озеро Несамовите:

Несамовите “невелике морське око” – одне з найвищих озер Українських Карпат (1750 м. над рівнем моря). 

За кількома легендами, якщо кинути камінь в озеро, то можна накликати жахливу негоду, що принесе з собою шквальний вітер і зливи.

Озеро Марічейка:

Озеро невелике за розмірами, його довжина складає 88 м, ширина 45 м, а найглибша частина − всього лише 0,8 м. Знаходиться озеро Марічейка на висоті 1510 метрів над рівнем моря. 

Легенда каже, що колись у цих краях жила дівчина Марічка Одного дня вона помітила військо ворогів. Дівчина попередила односельчан про прихід загарбників. Але сама вирішила заплутати військо та завела їх у хащі. На жаль, дівчину схопили і вбили, а тіло кинули посеред того ж лісу.

Озеро Бребенескул:

Озеро Бребенескул знаходиться між двома горами Чорногірського хребта: Гутин Томнатик (2016 м) та Бребенескул (2038 м). З румунського Бребенескул перекладається поетично – “барвінок”. Дехто доводить українське походження назви – від слова “бербениця”, що є невеликим музичним інструментом у вигляді бочки.

Шелехівське озеро:

Пошепки

Площа озера невелика – усього 7 гектарів. Північний берег озера називають Гузирем. Там знаходяться залишки садиби поміщиків Селиховських з якими пов’язують назву озера. Сотник Селехівський з’явився в цих краях в середині 17 століття разом із козаками-переселенцями з Правобережжя.

За переказами місцевих, вода допомагає від багатьох недуг та додає неабиякої сили туристам під час подорожей.

Озеро Ялпуг:

Найбільшого прісноводного озера України, акваторія якого лише трохи менша за територію Одеси. Назва походить від джерела в селі Ялпуг в Молдові, звідки бере початок річка, що впадає в озеро.

Молочний лиман:

Згідно з легендою, колись на берегах цього озера паслися корови. Їх молоко було настільки смачним та жирним, що воно зберігало свої корисні властивості і після довгого зберігання. Тому місцеві мешканці почали називати озеро “Молочним”. Молочний лиман має довжину близько 12 кілометрів та ширину до 6 кілометрів.

Озеро Світязь:

Це надзвичайно красиве озеро часто називають ”Українським Байкалом”. Світязь є одним з найбільших озер в Україні. Площа його водної поверхні становить близько 40 000 квадратних метрів. У складі води містяться срібло та гліцерин, що несе позитивний характер для оздоровлення організму.

Озеро Біле:

За формою – майже правильний овал, довжина його складає 3 км, ширина – також 3 км, а максимальна глибина озера складає 34 м. За розмірами воно посідає почесне друге місце в Рівненській області. За легендою, через сильний паводок село затопило, і на цьому місці утворилось озеро. І саме завдяки іконам, які знаходились в церкві, озерна вода набула цілющих властивостей. 

Кояшське (або Кояське) озеро:

Основною особливістю цієї водойми – вода рожевого відтінку. Особливо красиво це водоймище виглядає на заході сонця. Власне, сама назва Кояська і перекладається як “озеро, в якому ховається сонце”. Залежно від часу доби в Кояшському озері змінюється відтінок води від оранжево-червоного до ніжно-рожевого. На цьому рожевому плесо можна побачити соляні нарости, що утворюються, коли вода відступає.

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Daryna
Adblock
detector