Національний рекорд: в Чернігові розгорнули найдовший рушник України – фото

У День Конституції в Чернігові розгорнули рекордний рушник, довжина якого становить 200 метрів. Водночас ширина унікального виробу – 220 сантиметрів.

Джерело: 24 канал

Рушник створювали за допомогою стародавньої техніки вибійка. Малюнок на полотні “вибивали” за допомогою відповідних дерев’яних трафаретів.

Рекорд України в техніці вибійка

На тканині “вибили” різні візерунки та символи – квіти, дерева та берегиню. До роботи над цим проєктом долучились громади Чернігівської області, його назвали рушником єдності.

Фарбу використовували акрилову, майстри запевнили – вона витримає будь-які погодні умови, навіть дощ. Розгортали полотно на в’їзді до Чернігова зі сторони Києва, у підніжжі Катерининської церкви. Для відповідної події довелось навіть перекрити рух транспорту.

Пошепки

Рушник розгорнули у підніжжі Катерининської церкви ​/ Фото 24 каналу

“Рекорд встановлений тому, що рушник створений майстрами та художніми ремеслами і має довжину 200 метрів. Це рекорд України”, – сказала представниця Книги рекордів України Яна Коньок.

До роботи долучились громади області / Фото 24 каналу

Майстриня, яка створювала рушник, Наталія Войстрикова розповіла, що за основу взяли чернігівські орнаменти, які використовували у ткацтві та вишивці. 

 

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

I
Adblock
detector