Наукове дослідження: скільки чашок кави можна пити на добу

Для когось кава – це найкращий енергетик. Погодьтеся, що Ваш ранок не обходиться без цього смачного напою. А скільки сортів можна зустріти на полицях у магазині – сорт, країна-виробник, з кислинкою або ж мікс. 

Однак, деякі експерти стверджують, що кофеїн – це велика шкода для нашого організму. Особливо, якщо мова йдеться про серце, адже ми часто чуємо, що кава може провокувати інсульт або ж проблеми з серцевими судинами. 

Отож, пропонуємо розібратися детальніше. Чи дійсно такий смачний набій є зброєю, яка повільно нас вбиває? 

Є набагато більше причин для занепокоєння про безліч інших ефектів, пов’язаних із дозою кофеїну — від підвищення кров’яного тиску до збільшення частоти серцевих скорочень, — зазначає доктор Девід Кац, директор Дослідницького центру профілактики Йель-Гріффіна і автор книги “Правда про їжу”, в інтерв’ю Huffington Post на задану тему. — Що ще важливіше, екстремальне споживання кави, ймовірно, буде пов’язане зі шкодами, не пов’язаними з серцем (або принаймні не пов’язаними безпосередньо), такими як безсоння та низка метаболічних ефектів: від порушення мікробіоми до щільності кісток.

Деякі дослідники стверджують, що кава зменшує ризик розвитку серцевої недостатності, а ще знижує появу інфаркту на 7%. Або ж ще варто згадати й про інші переваги: покращує стан при нападах гіпотонії (сильно болить голова, сонливість, млявість, нудота), прискорює метаболізм і покращує кровотік.

Пошепки

Але кофеїн – це один з найвживаніших та найдієвіших стимуляторів для нашого організму. Звісно, якщо вживати безпечну дозу 400 грамів (це 3-4 чашки), то ніякої шкоди не буде. Однак, якщо у вас підвищена тривожність або ж панічні атаки, варто для власного здоров’я відмовитися від напою або ж звести норму у двічі. Чудова заміна – свіжі соки, зелений чай або ж звичайна вода.

Стаття містить інформаційний та ознайомлювальний характер і не може замінювати методи традиційної медицини та косметології. Цей матеріал не має науково доведеної лікувальної дії. Завжди консультуйтеся зі своїм лікарем з питань, що належать до стану вашого здоров’я. 

Джерело інформації – Пасевич Анна, головний редактор сайту ProstoWay. 

А Ви любите каву? Вірите у її шкоду? 

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Daryna
Adblock
detector