Не паскою єдиною! Випічка, яка доповнить ваш стіл на Великдень

Паска – це пасхальний здобний хліб, що випікається в спеціальних циліндричних формах. Зверху паску прикрашають шапкою зі збитих білків або покривають глазур’ю, і посипають різнобарвним фарбованим пшоном. Цей традиційний зовнішній вигляд випічки і прийнято називати «паскою».  

Всі паски мають особливу рецептуру, яка включає дріжджі, масло (маргарин), цукор і велика різноманітність добавок. Як правило, рецептура розрахована так, щоб здобний хліб довго не черствів і мав виключно великодній аромат, який ні з яким іншим не сплутаєш! Щоб отримати такий високоякісний продукт, тісто слід дуже довго вимішувати – для рівномірної пористості і довготривалої м’якості паски.

Крім пасок на Великодень можна готувати і іншу пасхальну випічку.

1. Великодні баби

Дуже популярною випічкою стають і «баби» – особливий вид випічки з великою кількістю збитих яєць. Баби виходять дуже пишними, пухкими і надзвичайно ароматними виробами. Особливість таких десертів полягає в тому, що вони практично не черствіють протягом довгого часу. Саме через це вони з кожним роком стають все більш популярними серед домашніх кулінарів.

2. Здобні рулети

Як один з улюблених варіантів пасхальної випічки, рулети з маком, родзинками, горіхами, сухофруктами і сиром мають право зайняти гідне місце на святковому столі в світлий день Воскресіння Христового. Рулети можна крутити як із здобного тіста, так і з солоного. Рулети з різними м’ясними, грибними або рибними начинками подаються в якості закуски, а солодкі – як варіант здобної пасхальної випічки.

3. Печиво, пряники і кексики

Коли в родині є діти, спекти для них невеликі вироби з символікою свята – відмінний спосіб показати діткам, що їх смаки теж враховані. Більшість господинь випікають для своїх діток маленькі пасочки, щоб малюки відчували свою причетність до загального святкування Воскресіння Христового.

Але, якщо замість традиційних пирогів приготувати пряники або печиво, полити їх глазур’ю різних кольорів і прикрасити яскравим пшоном – хіба такі ласощі будуть зайвими в святковому меню?  

Які б рецепти випічки на Великдень ви не обрали, є одне спільне у всіх цих виробів – це їх яскраве оформлення і прикраса в пізнаваному стилі: збиті білки, молочна глазур, кольорова посипка та інші прикраси.

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Viktoria
Adblock
detector