Не поспішайте викидати ці девайси: 10 порад про те, як правильно використовувати застаріле кухонне приладдя

Щороку кількість кухонного начиння разом із поступом епохи тільки зростає. Часом у магазинах навіть не знаєш, на що дивитися в першу чергу. Але чимало подібних приладь залишили нам мами та бабусі. І радимо вам не поспішати з висновками про застарілі методи, а зануритися в цю тему трохи глибше. Сьогодні повідаємо вам, як правильно використовувати ті чи інші речі, щоб більше вам навіть на думку не спадало викинути таке корисне приладдя з дому.

1. Часникодавка

Це кухонне приладдя радянських часів у класичній його формі точно прослужить вам ще не один десяток років. До того ж ви можете використовувати його не тільки для часнику. Саме так! Насправді це дуже багатофункціональна річ, але ми чомусь навіть не знали про її приховані можливості. 

Багато хто використовує часникодавку навіть для горіхів, що свідчить про її міцність та універсальність.

А ще за допомогою цього диво-начиння ви можете з легкістю позбуватися кісточок зі своїх улюблених фруктів, зокрема вишень. 

Как правильно убирать чеснок с грядки и хранить его зимой

2. Ручна м’ясорубка

Уже давно є різноманітні блендери та електричні м’ясорубки. Втім, сучасні замінники хоч і економлять сили, але часто потребують ремонту та заміни деталей. Куди простіше у цьому плані зі звичною кожній господині ручною м’ясорубкою. Ми впевнені, що подібні відголоски радянщини точно десь лежать у дальній шафі й чекають кращих часів. Так ось, вони настали! Ми знаємо, що цей девайс допомагає впоратися з м’ясом, однак деякі господиньки використовували його навіть для приготування печінки.

Почему мясорубка не прокручивает мясо а выдавливает и мнет его, что делать

3. Мантоварка

Приладдя, яке знайоме не кожному, однак дуже корисне у побуті. Зрештою, цікава альтернатива сучасним пароваркам та мультиваркам. Усе це нагадує каструлю з безліччю ярусів, на кожен з яких можна викласти манти у доволі великій кількості. Тож такий девайс економить сили та час і вам навіть не потрібно ставити кілька каструль на плиту: мантоварка сама приготує всі яруси зі стравою одночасно.

Мантоварка — Википедия

4. Видавлювач для кісточок

Усі ми обожнюємо варення, домашнє, зі свіжих фруктів  із домашнього саду. Чи не так? Втім, один із найбільш клопітких процесів під час приготування цього смаколика – це діставати кісточки з ягід. Як ми вже знаємо, ви можете скористатися часникодавкою, однак на кожній радянській кухні для цього був спеціальний девайс. Ідеться про видавлювач для кісточок. Це й справді неабияка економія часу та сил.

Пьянящая вишня, или Чем опасны вишневые косточки

5. Сифон

Основна задача сифону – газувати воду. Наявність такої речі вдома за радянських часів свідчила про  достаток та заможність господарів. Втім, зараз під цим словом ховається трохи інше поняття.

6. Консервний ніж

Невід’ємна частина побуду як колись, так і тепер. Це прилад без якого ви не зможете поласувати улюбленою консервацією, оскільки просто не матимете можливості її відкрити. 

Пошепки

Сучасні консервні ножі часто ламаються і не зажди можуть впоратися з міцною перешкодою, чого не скажеш про радянську альтернативу. 

Тож ті, кому в спадок дісталося таке приладдя, жалітися точно не повинні.

7. Соковарка

Обов’язковий елемент, без якого ви не зможете поласувати самі або почастувати гостей натуральним домашнім соком. Це вам не магазинні замінники з безліччю консервантів.

Йдеться про велику алюмінієву посудину, яка мала два яруси. У нижньому – гаряча вода. У верхньому – свіжі ягоди та фрукти.

Соковарка алюминиевая, СССР – купить в Люберцах, цена 1 000 руб., продано  28 сентября 2019 – Посуда

8. Молочний сторож

Не всі, напевне, пригадають це кухонне начиння, однак ідеться про підставку, яку клали на дно посудини з молоком. Коли молоко доходило до кипіння, то цей кухонний девайс починав видавати звук, щоб привернути увагу господарів і не дати молоку забруднити плиту. Власне, тому його і називають сторожем. 

Молочный сторож из СССР - YouTube

9. Чапельник

Це спеціальне кухонне приладдя, яке ще називають сковорідником, і призначене воно для перенесення гарячих поверхонь або каструль без ручок.

Чапельник в дар (Барнаул). Дарудар

10. Пельменниця

Алюмінієва або пластмасова місткість, схожа на пластинку з отворами, яка полегшує процес ліпки пельменів. Так, це вам не готові напівфабрикати з магазину, а домашня і куди смачніше альтернатива.  

Форма пельменниця з Китаю - правила використання, якість, ціна, відео

Отож, якщо у вас на кухні залишаться подібні девайси, не поспішайте їх викидати. Завдяки цій статті вони точно стануть вам у пригоді!

Чи знайшли ви серед цього приладдя щось знайоме?

Чим користуєтеся самі?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Ivanna
Adblock
detector