“Не цілуй чоловіка через поріг! Розлучитеся!”- постійно застерігала мене бабуся

Усе своє дитинство від рідної бабусі мені доводилося чути:

– Не передавай нічого через поріг. Не можна!

– Чому не можна?

– Люди кажуть, що не можна,- розводила руками старенька, так і не даючи чіткого пояснення.

– А хто ці люди?- не давала я спокою старенькій, але часом їй вривався терпець, і на нескінченний ланцюжок моїх запитань вона просто переставала відповідати.

Але тепер, коли мені минуло 30 років, я вирішила самостійно з’ясувати походження тієї прикмети.  

Отож, поділюся роздобутою інформацією з вами. 

Колись  заборону брати щось через поріг люди пояснювали тим, що поріг – це межа двох світів. Обидва ж мають цілком протилежну енергетику, через що й існує ризик вийти на неправильний контакт з особою, з якою обмінюєшся річчю. Ідеться про сварки, непорозуміння та розбрат.

А ще старожили наполягали, що, передаючи річ через поріг, ти можеш віддати разом із нею власну удачу та багатство.

З порогом пов’язано ще чимало забобонів, як ось: відчиняючи двері, не затримуйтеся довго при вході, бо так ви знімаєте захист з дому і впускаєте в нього негативну енергію; не слід цілувати коханих через поріг, інакше ризикуєте розійтися; не бажано й неодруженим або вагітним дівчатам сидіти біля входу, бо в наслідку можете так і залишитися в дівках назавжди або неочікувано втратити маля.

Не слід навіть тиснути комусь руку через поріг. Це може зруйнувати відносини навіть між близькими людьми.

Пошепки

Помічали колись весільну традицію, коли наречений переносить наречену через поріг? Усе це не просто так. Зі слів бабусь та дідусів, якщо молодята не зроблять цього, то їх чекає нелегке сімейне життя.

Дехто стверджує, що навіть виходити з дому слід, переступаючи поріг правою ногою. Мовляв, тоді й справи підуть краще, і день буде вдалим.

Іноді, щоб вберегти дім від негативу та злих очей, його господарі розсипають на порозі трохи солі або маку. Але є в цій таємниці і логічна сторона. Такі дії захистять ваше помешкання від мурашок, бліх та будь-яких інших комах. Ну або від злих сусідів.

До слова, після гостювання недоброзичливих людей можна кинути жменю солі на поріг. Тим самим ви позбудетеся негативу, який залишитися в домі.

Зате, якщо ваша домашня тварина любить спати на порозі, то це хороша прикмета. Зокрема, коти ніколи не проводитимуть час у місці, де скупчується негативна енергетика. А якщо ваш улюбленець вибрав саме вхід, то це означає, що дім у цілковитій безпеці.

Іноді ми й самі можемо відчувати незрозумілу тривогу чи інші неприємні емоції, заходячи в чужий дім. Розцінюйте це як сигнал поганої енергії в будинку. До таких гостей краще не ходити. Але, якщо це стосується власної оселі, то позбутися від усього лихого допоможе молитва.

Вид, тип, величина та розташування порогу не мають ніякого значення. Прикмети, які ми перелічили вище, стосуються будь-яких приміщень.

Але вірити у них чи ні, особиста справа кожного. Доказів їхньої вірогідності немає. Можемо опиратися винятково на власний досвід.

Однак, чимало людей відзначають, що прикмети все ж таки збуваються. Тому, ймовірно, нам є над чим замислитися.

А ви вірите в забобони?

Які саме?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Ivanna
Adblock
detector