Неймовірна історія з життя Вінстона Черчилля: зроблене тобою до тебе ж і повернеться

Вінстон Черчилль якось сказав: «Зроблене тобою до тебе ж і повернеться». І на підтвердження його словам була написана ця чудова притча.

На початку ХХ століття один шотландський фермер повертався додому і проходив повз болотисту місцевість. Раптом він почув крики про допомогу. Фермер кинувся на допомогу і побачив хлопчика, якого засмоктувала в свою страшну безодню болотна жижа. Хлопчик намагався вибратися зі страшної маси болотної трясовини, але кожен його рух наближав його до швидкої загибелі. Хлопець кричав від відчаю і страху. Фермер швидко зрубав товстий сук, обережно наблизився і простягнув йому рятівну гілку. Хлопчик вибрався на безпечне місце. Він тремтів, довго не міг вгамувати сльози, але головне — він був врятований!

— Підемо до мене в будинок, — запропонував йому фермер. — Тобі треба заспокоїтися, обсохнути і зігрітися.

— Ні-ні, — хлопчик похитав головою, — мене тато чекає. Він дуже хвилюється, напевно.

З вдячністю подивившись в очі своєму рятівникові, хлопчик втік … Вранці фермер побачив, що до його будинку під’їхала багата карета, запряжена розкішними породистими кіньми. З карети вийшов багато вбраний джентльмен і запитав:

— Це ви вчора врятували життя моєму синові?

— Так, я, — відповів фермер.

— Скільки я вам винен?

— Не ображайте мене, пане. Ви мені нічого не винні, тому що я вчинив так, як повинна була вчинити нормальна людина.

— Ні, я не можу залишити це просто так, тому що мій син мені дуже дорогий. Назвіть будь-яку суму, — наполягав відвідувач.

— Я більше нічого не хочу говорити на цю тему. До побачення. — Фермер повернувся, щоб піти. І тут на ганок вискочив його син.

— Це ваш син? — запитав багатий гість.

— Так, — з гордістю відповів фермер, погладжуючи хлопчика по голівці.

— Давайте зробимо так. Я візьму вашого сина з собою в Лондон і оплачу його освіту. Якщо він такий шляхетний, як і його батько, то ні ви, ні я не будемо шкодувати про це рішення.

Минуло кілька років. Син фермера закінчив школу, потім — медичний університет, і незабаром його ім’я стало всесвітньо відоме, як ім’я людини, яка відкрила пеніцилін. Його звали Олександр Флеммінг. Перед самою війною в одну з багатих лондонських клінік надійшов з важкою формою запалення легенів син того самого джентльмена. Як ви думаєте, що врятувало його життя в цей раз? Згідно з легендою, це був пеніцилін, відкритий Олександром Флеммінгом.
Ім’я багатого джентльмена, який дав освіту Флеммінгу, було Рендольф Черчилль. А його сина звали Вінстон Черчилль, який згодом став прем’єр-міністром Англії.

Як ви вважаєте, чого може навчити ця притча людей? 

Загрузка ...

цікаво

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: