– Нема в мене матері! Вважайте мене сиротою! – кричала сестра, коли дізналася секрет, який мама від нас приховувала 15 років…

Моя сестра старша від мене практично на 10 років, зараз мені 48, а їй буде 57. У нас виникла дивна життєва ситуація, через її поведінку. 

Ще два роки тому у нашої старенької матусі стався інсульт. Зараз вона прикута до ліжка, однак все чудово усвідомлює і чітко розмовляє. Наша матір завжди вважала себе кращою за інших, тому не дивно, що і зараз вона поводиться як королівна. Спершу ми з сестрою по черзі доглядали за мамою, а потім між ними стався якийсь конфлікт і сестра відмовилася приходити в цю квартиру. Вона пішла ще 10 місяців тому і з того часу взагалі не навідувала матір. Мені дуже дивно з такої поведінки. 

Коли я запитала, чому вона так чинить, вона сказала, що не хоче бачити матір у своєму житті. Ще додала: «Нехай отримає те, що заслужила». 

Я живу з мамою в одній квартирі, приватизованій на двох. Але мама заповіту не залишила, як поведе сестра себе, я не знаю. У неї ж сім’я і двоє дорослих дітей, у мене дітей немає, тільки чоловік. Він має сина від першого шлюбу, і я з ним дуже добре спілкуюся і чесно мені хотілося б свою спадщину в перспективі залишити не племінникам, а йому. Але мама черговий раз зіштовхнула нас з сестрою, хоча прекрасно знає, що ми з сестрою не надто ладнаємо і в цьому теж її заслуга, тому що вона все життя нас протиставляла одна одній.

Зараз сестра розповіла,  в чому криється її образа. Матір видавала заміж сестру за заможного чоловіка, однак вона в той час була закохана в сина маминої знайомої. Вони зустрічалися декілька разів, гуляли і закохалися одне в одного. В той час вже все до весілля було організовано, хоча й сестра хотіла покинути свого нареченого заради єдиного кохання. Однак раптово юнак зник. Сестра не розуміла, що відбувається, він же так кохав її. Однак виходу не було, тому вона все-таки одружилася з іншим. 

Пошепки

Згодом син маминої подруги повернувся, однак не сказав ні слова. Кілька разів приходив на запрошення батьків зі своїми батьками до нас в гості, іноді сестри не було вдома, іноді вони з чоловіком теж сиділи за загальним столом. Неодноразово спостерігала, як сестра і цей хлопець споглядають одне на одного. Однак було вже надто пізно.

Сестра прожила життя з чоловіком, до якого нічого не відчувала, а матуся натомість говорила, що можна мати когось на стороні — для душі. 

Сестра з чоловіком вже чекали дитину, і син знайомої просто зник з часом, щоб не розбивати сім’ю. Тоді я думала, що вона не дуже засмучувалася, але зараз з’ясувалося, що вона згадує своє перше кохання дуже часто, картає себе, що не пішла, що побоялася. Про це ніхто б і не згадував, якщо матір не вирішила розкрити свою таємницю.  

Виявилося, що ще до весілля, цей хлопець приходив до наших батьків, признавався у коханні і просив руки сестри, але мама виставила його, сказавши, що нібито там велика любов і сестра вже вагітна, і щоб він не ліз. А проблема полягала ось в чому: грошики за ресторан були вже заплачені, батьки майбутнього чоловіка не останні люди, а тут молодий спеціаліст, тільки з інституту — голота. Мама чоловіка сестри ніколи не любила, він дуже зухвалий, але бізнес мав, гроші заробляв, і сестра ні в чому собі не відмовляла. Вона в рідкісні хвилини відвертості журилася, кажучи: «чому той хлопець зник без пояснень?». Тоді мама підтакувала: «мужики всі такі». Вона вірила мамі до останнього, а ось тут пазл у сестри склався.

Сестру шкода. Я теж беззастережно підпорядковувалася мамі, соромно сказати, років до 35. А зараз мати дзвонить сестрі: «донечка мила, прости мене». Але сестра, ні в яку. Мені матір чомусь не шкода. Здається, що вона щиро не кається.

Чи варто сестрі пробачити матері? 

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

U2
Adblock
detector