Нещодавно дістала із шафи старий бабусин плед, тепер навіть не знаю, як мені його випрати

Нещодавно знайшла у шафі великий бабусин плед. Вона мені його у спадок залишила. Пригадую, що мама розповідала, ніби такий красивенних покривал не було аж 4. Один вона у себе тримала, а ніші онукам роздала. Якість, звичайно ж, неймовірна. Вони й поруч із сучасними пледами не стоять. Єдиний мінус – я й гадки не маю, як це добро випрати, бо в машинку він зовсім не поміщається.

Я б і не збиралася його чистити, але колись стелила його на ліжко, на якому сиділи і ми з чоловіком, і наші діти, і навіть домашні тварини. Потім я  це покривало заховала у шафу, сподіваючись, що колись виперу і знову візьмуся ним щось застеляти. І ось знову прийшов його час.

До того ж цей матеріал усе ж таки вимагає періодичного очищення. Я й так із цим добряче затягнула. Взялася шукати вирішення своєї проблеми і пораду мені дала мама. Тож, якщо вам доводилося натрапляти на подібні труднощі, запам’ятовуйте.

Моя пральна машинка витримує 6 кг. Але плед (до того ж мокрий) важить куди більше. Навіть якщо я розріжу його, то прилад усе одно зламається через надмірне навантаження. Втім, я зовсім забула про ванну! 

Тож мама порадила мені налити туди трохи теплої води. Тоді додати в неї порошок, кондиціонер чи гель для прання кольорових речей і краплину мийного засобу. Точне грамування не є обов’язковим.

Тепер занурюємо у воду сам плед і даємо йому трохи часу, щоб він цілком промокнув. Якщо води виявиться занадто мало, то полийте плед зверху додатковою кількістю теплої води. Тільки не перелийте. 

Замочуватися плед повинен 1-1,5 години. Тепер намагаємося з усіх сил трохи випрати його. Перевертайте кінці на інші сторони, топчіться зверху руками, словом, робіть усе можливе, щоб трохи змити бруд. Брудну воду злийте. Після цього знову наберіть чистої. Робіть це доти, доки вода з-під пледу не буде більш-менш прозорою. Це означатиме, що ви впоралися з основним завданням.

А ще розкажу вам, як слід сушити цей плед після прання.

Перед викручуванням, залийте покривало кондиціонером і залиште відмокати ще кілька хвилин. Тепер зливаємо воду востаннє і залишаємо плед стікати. Дайте йому спокій приблизно на годину. А самі візьміть за конструювання хитромудрої конструкції.  Уздовж над ванною поставте швабру або палицю, щоб кінці опиралися по обидва її боки. На ній ми й розвішуватимемо покривало, щоб воно й надалі могло стікати. Для зручності краще складіть його вдвічі.

Вистачить і однієї ночі, щоб зайва рідина стекла з тканини. А під кінець винесіть плед на свіже повітря. 

Дізналася, що мій двоюрідний брат все-таки наважився закинути це покривало в пральну машинку. Нічого хорошого з цього не вийшло. Машинка дивом вціліла, а плед так і не зміг випратися. Зате я своїм методом задоволена. Раджу і вам його спробувати.

А як громадні речі перете ви?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Ivanna
Adblock
detector