Невідома Україна: 10 унікальних сіл для незабутніх подорожей Україною (фото)

Україна — надзвичайно прекрасний та цікавий край, якому є що показати людям. Не варто віддавати всі лаври слави таким великим містам як Львів, Київ, Одеса, Ужгород, чи Харків. Справжню красу та дух нашої країни можна відчути лише у маленьких селах та містечках, яких у нас надзвичайно багато. 

Ось лише маленький список тих місць, які варто додати до вашого наступного туристичного маршруту. 

1. Колочава, Закарпаття

Село Колочава є одним з найдовших в Україні, адже його протяжність сягає 40 км. Зацікавити Колочава може не лише неймовірними гірськими пейзажами, а й великою кількістю музеїв. Їх там налічується аж 10! Окрім того, це село є джерелом мінеральних вод.

2. Бакота, Хмельницька область

Про красу Бакоти можна розповідати роками, проте краще побачити все на власні очі. Цей край має цікаву та доволі складну історію, проте зараз люди їдуть туди, аби знайти мир та спокій. Саме там знаходяться залишки наскельного монастиря, який створювався засновником Києво-Печерської лаври — Антонієм. 

3. Дземброня, Івано-Франківська область

Дземброня — одне з найбільш високогірних сіл України, яке називають місцем народження хмар. Сюди часто приїжджають творчі люди, аби надихнутися мальовничими пейзажами та створити черговий шедевр. У свій час це місце відвідувала Леся Українка та Василь Стефаник. Існує також думка, що на створення фільму «Тіні забутих предків» Сергія Параджанова надихнула саме поїздка у Дземброню.

4. Струсів, Тернопільська область

Село Струсів часто обминають, оскільки ніхто не знає про те, що там є багато цікавинок. Почнімо з того, що воно надзвичайно красиве та мальовниче. А ще, саме там знаходиться старовинний палац графа Голуховського в стилі ампір, печерна церква, витесана в камені, і костел святого Антонія.

5. Трикрати, Миколаївська область

Трикрати відомі своєю великою історією козацького роду Скаржинських. Їх родовий маєток стоїть там й досі. Саме у Трикратах народився всім відомий Віктор Скаржинський, який усе своє життя присвятив ботаніці та лісництву. Саме завдяки йому зараз існує Трикратський ліс, до складу якого входять такі заповідні зони як «Літній хутір Скаржинського», «Василевська пасіка» і «Лабіринт». А неподалік знаходиться  Актовський каньйон, який ще називають «Долиною диявола».

6. Синевир, Закарпаття

У порівнянні з іншими місцями, Синевир доволі розкручене та популярне місце, проте не включити таку перлину у цей список просто неможливо! Кришталево чисте повітря та синя вода не можуть не чарувати. Саме там знаходиться єдиний у світі музей лісу і сплаву. Якщо будете у тій місцевості, не забудьте відвідати Каменецький водоспад.

7. Карпати, Закарпатська область

Як не дивно, а село Карпати знаходиться у Закарпатській області. Воно славиться великою кількістю мінеральних вод, а ще мальовничими та дивовижними гірськими пейзажами. Поціновувачам архітектури обов’язково варто відвідати замок Шенборнів.

8. Верхівня, Житомирська область

Село Верхівня може зацікавити вас тим, що у свій час саме там проживав та творив відомий письменник Оноре де Бальзак. Саме там, у стінах палацу він закохався у першу польську красуню Евеліну Ганську, з якою згодом у письменника був палкий роман. Зараз, кімнати в яких він писав свої твори є частиною меморіального музею Бальзака. 

9. Кам’яне село, Житомирська область

Кам’яне село — ще одна цікава туристична дестинація, проте там ніхто не проживає. Туристи часто навідуються до цього місця, оскільки саме там знаходиться Божий слід – невелике заглиблення в камені, яке допомагає лікувати різноманітні хвороби. Окрім того, про це село ходить багато цікавих легенд.

10. Підгірці, Львівська область

Свого часу, Підгірці були справжнім галицьким Версалем. Головною окрасою цього місця є Підгорецький замок, який входить до туристичного маршруту «Золота підкова Львівщини». Окрім нього, ви зможете прогулятися у французькому парку, а також побачити римсько-католицький костел Воздвиження та святого Йосипа.

Які села варто додати до цього списку? 

Julia
Загрузка ...

цікаво

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: