Невістка виставляє мене ідіоткою: нічим не ділиться. Про важливі події в житті молодих дізнаюся випадково, від чужих людей

– Та я взагалі зайвий раз до невістки з сином не телефоную, – розповідає Ольга Василівна. – А радити їм щось чи вказувати тим більше боюся. Час від часу лише цікавлюся, як у них справи і передаю привіт онукам. Проте навіть ці розмови для молодих здаються тягарем. Відповідають абияк, не вдаючись у деталі. Хоча не розумію, звідки таке ставлення, адже я завжди намагалася усім догодити.

Петро одружився з Оленою кілька років тому. За цей час у них народилося двоє донечок. Від першого дня сім’я живе окремо. Ольга Василівна раділа весіллю власного сина й одразу прийняла невістку, як рідну. Проте сама Олена не спішила відповідати свекрусі взаємністю і завжди трималася осторонь. Через це їхні стосунки були доволі напруженими. Чому? Ольга Василівна не могла пояснити.

Навіть щедрий подарунок матері у вигляді чеку на половину квартири не розтопив серце синової обраниці. Свекруха робила ще кілька спроб знайти підхід до невістки, але все було марно. 

– У народі говорять, що дурна матір після весілля втрачає сина, а розумна – отримує доньку. Виходить, що до других мене зарахувати важко, адже в Олени вже є одна матір, тому іншої їй не треба. От зі свахою молоді усім діляться, про все розповідають і завжди радяться. Вона в курсі всього, що відбувається, а мені доводиться лише здогадуватися…

Ользі Василівні сумно через таке ставлення.

– От буквально минулого тижня вирішила зателефонувати до сина, бо від давно не виходив на зв’язок. Однак він цілий день не підіймав слухавку! Мені стало зовсім тривожно. Я вже не знаходила собі місця і чекала, коли ж хтось перетелефонує.

– Мабуть, потрібно було одразу до свахи дзвонити, – радить подруга. 

– Я так і зробила, у відповідь почула, що молоді полетіли закордон на відпочинок ще кілька днів тому. При цьому манерою розмови сваха дала мені знати, що я нікудишня мама, бо не знаю елементарних речей. Та хіба мені хтось про щось розказує?

– Справді не попередили? Така поїздка зазвичай планується заздалегідь. І про дітей треба подумати, і дім на когось залишити…

– От і я так думаю. Та й хіба я їм бороню кудись їхати? Вони ж можуть робити все, що заманеться. Навіщо приховувати? Я ж напередодні говорила з Оленою. Вона казала, що особливих планів на вихідні у них немає, але вдома їх не буде. Мені було незручно допитуватися, бо невістка навіть те неохоче розповіла. Думала, кудись на пікнік виберуться чи на закупку, але ж не закордон! Зрештою, у мене немає до неї претензій, бо я їй ніхто і звати мене ніяк…

– Гаразд, а чому син не розповів про їхні плани?

– У нього завжди не вистачає часу. Як не зателефоную, то він на роботі, то за кермом, то на нараді. Ввечері також турбувати не хочеться, бо він проводить час зі сім’єю або друзями…Будь-які розмови тривають у нас по кілька секунд. 

– Тоді все зрозуміло.

– Мені прикро, що в очах свахи я виглядаю справжньою дурепою. Уявляєш, навіть про вагітність невістки я дізналася за місяць до пологів! Хіба можна помітити живіт, якщо він невеликий? Та й бачилися ми з Оленою дуже рідко. Якось її мама завела розмову про онуків, а я ж кажу, що до них ще далеко. Ага! От тобі й маєш. Мабуть, вона думала, що я зовсім з глузду з’їхала. Соромно!

А як ви вважаєте, чи можна назвати нормальними такі стосунки між свекрухою та невісткою? Чому дівчина нічого не розповідає матері свого чоловіка? Можливо, у неї такий характер чи все ж це стратегічний план? Чи допустимо для вас поїхати закордон без попередження і не розповісти про народження онуків своїм найближчим людям?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Vasylyna

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Adblock
detector