Ніколи не ходіть на зустрічі однокласників

Справа була в супермаркеті. «Олексію, ти ?!» — звучить радісний крик. Обертаюся: до мене поспішає дебела рум’яна тітонька з пакетами. «Ні, думаю, помилився, хіба мало Олексіїв в великому місті».

А тітонька вже близько, вже явно норовить мене обійняти-розцілувати. І тут впізнаю її. Це колишня однокурсниця. Не бачилися ми дуже давно. Посміхаюся вимушено, з ходу брешу: «А ти майже не змінилася …»

Вона бачить, що я брешу, але все ж кокетливо шарудить пакетами і питає, чи піду я на зустріч однокласників? Я зам’явся.

Пам’ятаєте фразу Басилашвілі зі «Службового роману», який зустрів колишню однокурсницю у виконанні Немоляєвої? «Що з нами робить час! Ти пам’ятаєш, яка вона була?»

Ось і я пережив щось подібне. Моя «тітонька» в студентські роки дійсно була дуже спокусливою: я запам’ятав її в облягаючому довгому светрі, який так смачно підкреслював груди і талію. Вона була хохотушка-веселушка, і одного разу ми цілувалися на морозі після інститутської дискотеки … А тепер у неї двоє дорослих дітей, гіпертонія, пакети в руках і ніякої талії.

Вона знову цікавиться: чи піду я на зустрічі однокурсників? Я відповідаю: так, звичайно, так хочеться всіх побачити!

І знову брешу: я не хочу нікого побачити. І не хочу, щоб бачили мене.

І ось чому.

Всі ці зустрічі однокласників / однокурсників — досить важке випробування. Особливо для жінок. Якщо ти не бачила своїх хлопців років двадцять, то треба десять разів подумати, чи варто приходити взагалі. Жінці важливо випробувати тріумф. Почути: «Танька! Ти все така ж струнка!», Або «Ксень, та ти немов у десятому класі!».

Можливо, вона це почує. Лише тому, що ми добре виховані і знаємо, що дамам треба говорити компліменти. Але в очах вона прочитає: «Що з нею сталося, Господи!». Від жіночого погляду це не вислизне.

Ми не стаємо красивішими з роками. Багатшими, розумнішими, успішними — так. Але ніякий ботокс і процедури не зроблять вас такою ж, як у випускному класі. Давайте будемо чесні.

Вся підлість в тому, що однокурсники / однокласники сподіваються зустріти ту ж Таню-Ксенію, з якою вони розлучилися 10-20 років тому. Нічого подібного! Побачать вони зовсім інше. Навіть якщо жінка приїде на лексусі з персональним водієм, буде у сукні Діор і сумкою Ермес — все це тлін і мішура. Вона буде сорокарічною дамою, яка всього лише намагається молодитися. Сексуальної дівчини в міні вони не побачать.

Чоловіки не вміють приховувати розчарування, а жінки вміють сказати такий «комплімент», що хочеться сховатися в кавовій чашці. Вам це треба?

Та й дивитися на мужиків-однокурсників — та ще радість. Он той Ігор — який був красень, гірськолижник, веселун. Він вам дуже подобався, у вас був навіть недовгий роман. Та всім дівчатам він подобався. А тепер що? Товстий, лисий. Два рази розлучений. Ну добре, він успішний бізнесмен, а толку? Ви навіть не відразу впізнали його: «Гарік, ти?»

Де той худий хлопчак, який вас притискав на дискотеці, і ви просто мліли, а всі дівчата заздрили, дивлячись на вас — де він? Немає його.

Залишайтеся вдома, нікуди не ходіть. У вас чоловік, діти, вірні подруги, славні колеги. Вам добре і затишно в цьому нинішньому житті, навіщо намагатися смикати за важелі машину часу, яка все одно не заведеться? Зрештою, є соціальні мережі, де можна чудово спілкуватися з тими ж однокурсниками, куди можна викладати свої добре відфотошоплені фотки.

А якщо чорти шепочуть: йди, йди! — то ось кращий рецепт. Дістаньте свої фотографії, де вам 17-18 років, а потім встаньте перед великим дзеркалом. Порівняйте. Ну як? Задоволені? По очах бачу — не дуже.

Ніколи не ходіть на зустрічі однокурсників. Вони шкідливі для психологічного балансу.

Загрузка ...

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: