Ніколи не кричіть на дитину: спершу запитайте у себе, чи все робите правильно?

Виховання дитини є дуже відповідальною та складною справою.

Якщо ви маєте дитину, то знаєте, що це робота цілодобова і взяти відпустку хоча б на декілька днів неможливо. Батьки – це особливий статус, який вимагає від вас відповідної поведінки та досвіду. Кожен ваш крок, кожне сказане слово має вплив на формування дитини.

Усі ми знаємо, що дитяча психіка дуже вразлива. Тому більшість психологічних хвороб, які виникають в дорослому віці, беруть свій початок ще з дитинства. Якщо ви бажаєте мати духовно стійку та сильну дитину, не кричіть на неї та не карайте фізично.

Таке покарання ніколи не приносить результатів, лише озлоблює маля та псує ваші стосунки. Дуже часто батьки дивуються, чому їхні підлітки не довіряють їм, не розказують таємниці, але відповідь саме в цьому. Агресія батьків до дитини в малому віці руйнує довірливі відносини.

Пошепки

Чому крик небезпечний для дитини?

  1. Підвищення голосу провокує в дитячому організмі вироблення гормону стресу. В цей момент маля не думає про свій поганий вчинок і не робить висновки, адже організм блокує всі ці процеси.
  2. Згодом таку тактику обирають підлітки в спілкуванні з іншими дітьми. Вони розв’язують спірні питання криком, образами, бійками. 
  3. В дитини дуже падає самооцінка, коли на неї кричать, і появляються нові комплекси. Все це в майбутньому може призвести до негативних наслідків.

Не ламайте психіку дітей власними руками, адже ви можете викликати затяжну депресію. Не підвищуйте голос після кожної помилки, розберіться краще в собі.

Якщо ви втомилися на роботі чи у вас погані стосунки з іншими, не переносьте це на стосунки з дітьми.

Пам’ятайте золоте правило: дітей потрібно виховувати не словами, а вчинками. Лише спокійними аргументами та власним прикладом ви зможете донести до дитяти те, що вас турбує.

Що Ви  думаєте з цього приводу?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

U2
Adblock
detector