Низька температура тіла: чому так відбувається і як її підняти

Якщо з високою температурою ми стикаємося дуже часто, і знаємо, які кроки слід робити в цьому випадку, то низька температура є не настільки поширеним явищем, хоча також достатньо небезпечним. Наприклад, температура нижче 32 градусів може призвести до летальних випадків. 

Про що свідчить низька температура тіла?

Температура, нижче 36 градусів, не вважається нормою. Зазвичай вона може виникати внаслідок низького гемоглобіну, ослабленого імунітету, інтоксикації, внутрішніх кровотеч та ін.

Також знижується температура і при сильному переохолодженні, гіпертермії. 

Що може привести до зниження температури?

1. Часто занижена температура виникає внаслідок неправильного харчування, коли організм отримує недостатню кількість калорій й з часом виснажується. Не можна допускати тривалу нестачу жирів і вуглеводів — організм має отримувати збалансований раціон. А от така їжа, як теплий курячий бульйон допомагає відновитися.

2. Не можна вживати медичні препарати без призначення лікаря, оскільки більшість засобів мають побічну дію, одна з них може бути зниження температури тіла. Зазвичай це снодійні препарати або ж антидепресанти, які зменшують реакцію нервових рецепторів на холод.

3. Порушення роботи щитоподібної залози часто проявляється у вигляді зниженої температури. Якщо у вас не має симптомів, які могли б свідчити про іншу причину, краще звернутися до ендокринолога.

4. Коли з’являється пухлина в зоні гіпоталамуса, температура тіла є низькою протягом довгого періоду.

Також варто памятати, що температура може коливатися в різний час доби. Тоді вона найнижча в ранковий період і підіймається до 18-20 години вечора. Так працюють біоритми тіла і це не повинно викликати у вас занепокоєння.

Як підняти температуру тіла

Наступні засоби допоможуть підняти температуру тіла, але не нехтуйте зверненням до терапевта: 

1. Якщо температура тіла є низькою внаслідок виснаження, то потрібно додати в раціон більше калорійних та теплих страв, достатньо спати вночі.

2. Запишіться на курс масажу: він сприяє зняттю стресу і поліпшенню кровообігу в організмі.

3. Для підвищення температури тіла фахівці радять вживати вітамін Е, який чудово зміцнює судини та насичує клітини усіх систем.  

4. В стресових ситуаціях приймайте по 20 крапель настоянки валеріани і пустирника.

5. Вранці після пробудження рекомендується використовувати контрастний душ, який покращує кровопостачання в периферійні зони та терморегуляцію. 

Будьте здорові!

Ви стикалися з низькою температурою тіла?

U2
Загрузка ...

цікаво

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: