– Нормальні люди Різдво святкують 7 січня, а ти безбожниця справжня! Не соромно тобі до церкви так ходити і Бога оскверняти?

Моя свекруха прихильниця “руського міра”. Особливо це питання стосується релігії. От перегризе горлянку всім, хто проти її думки, чесно. На перший погляд, така скромна та тиха бабуся, ну божа кульбабка. А коли починається суперечка – то все, тікайте з хати. 

Ми цього року святкували Різдво за новим (ну точніше, старим) календарем, 25 грудня. Якраз у гості приїхала моя мама з Португалії та казала, що у багатьох країнах Європи так само святкують Святу Вечерю 24 рудня, а рано 25 йдуть до церкви. Та що там Європа, якщо мої родичі, які живуть в Америці, так само кажуть, що Різдво треба святкувати у грудні. 

Аля для моєї свекрухи правила не писані. Ольга Миронівна досі вважає, що справжнє Різдво треба святкувати тільки 6 січня ввечері:

– То якісь безбожники вигадали казочку про 25 грудня. А ви такі дурні, їх послухали.

– Хто дурні? Ми? А ви включіть новини, навіть отець Епіфаній казав, що…

– Мало що мудрого по тому телевізорі показують. Хочуть нас, українців, розсварити. Мало нам війни, треба ще Бога зачіпати!

Вам сподобалася історія? Читайте більше у нашому телеграм-каналі: https://t.me/+Wi4_EbzXw7Q5M2Zi

Свекруху ледь інфаркт не вхопив, коли її церкву московського патріархату закрили та хотіли переформувати. Кричала, що аж до Садового піде та буде писати скарги. А мені хотілося тільки покрутити пальцем біля скроні. Ну от доросла людина, а такі дурниці витворяє. 

24 грудня зранку я до неї зателефонувала до свекрухи та ввічливо запросила на вечерю. Однак, у слухавку почула тільки лайку та образи, назвала мене “богохульною дівкою”. 

Але її сварки не зіпсували мені святкового настрою. Навпаки, я навіть раділа, що свекруха не прийшла. Бо мало що вона могла вчудити за столом, не вистачало, аби зі всіма родичами пересварилася у таке велике свято. Дітки гарно заколядували, приходив вертеп, сусіди зайшли на пампухи та чай. 

У суботу ми поїхали до тітки в село на Другу Вечерю. І тоді до мене зателефонувала свекруха:

Пошепки

– Христос Народився! Ви сьогодні до мене приїдете?

– Ні, хіба завтра рано. Постараємося встигнути, або до церкви вчасно приїхати та воду посвятити.

– Яку ще воду?

– Ну завтра ж Водохреща. Ви забули? Свята змістилися на 2 тижні…

– Водохреща нормальні люди святкують 19 числа, а не 7 січня! 

– Я вам вже 100 разів повторювалася, що змінився календар святкувань.

І знову ми почали так сваритися, що я не витримала та обклала її нецензурними словечками декілька разів. Бо на агресію я відповідаю тільки агресією, інакше бути не може. 

Мало того, пані Ольга ще потім зателефонувала до мого чоловіка та почала нарікати, яка я безбожна жінка. Мовляв, настільки йому мізки промила, що він сам Бога в серці втратив.

Ну хто винен у всіх бідах світу? Звісно, що невістка! 

Ольга Миронівна на мене так образилася, нарікає, що я їй свята зіпсувала. Ну вони вже минули, до неї ніяк не може дійти? Вчора взагалі їй сказала, аби збирала валізи та їхала “на болота”, туди, де 7 січня святкують Різдво. 

Я вже ледь стримуюся, аби не здати свекруху в СБУ. Може, хоча б вони їй пояснять нормально за свята в Україні? 

Підпишіться на автора у нашому телеграм-каналі, де знайдете нові життєві історії: https://t.me/+xOpeSMR55r5hZTIy 

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Daryna
Adblock
detector