– Ну ми ж одна родина, повинні допомагати. – Допомагати? Та ти мене просто підставила. Де твоя совість, сестро?!

Я заробітчанка, вже 10 років живу та працюю в Італії. Виїхала сюди на роботу, бо в Римі багато платять. За освітою я медик, тому швидко знайшла вакансію доглядальниці в одної сеньйори. Пані Альберта дуже хороша та привітна жіночка, до мене добре ставиться. Бо не раз чула від подруг-заробітчанок, що їх сеньйори за Попелюшок тримають та всіляко нарікають на важку роботу. 

Крім догляду за пані Альбертою, я ще прибираю у будиночку, їжджу за продуктами, готую їсти. Ну така нянька та хатня робітниця на одній посаді. Пощастило, що пані не бере з мене гроші за прожиття та комунальні послуги. 

Моя донька зараз закінчує магістратуру, навчається у Львові. Окрім навчання ще має роботу, працює онлайн на якусь американську компанію. Коли Ліда була на 3 курсі, то я привезла з Італії гроші та купила їй невеличку квартиру-студію в новобудові. Ще й вистачило потім на ремонт. Ну що моя дитина буде жити в гуртожитку з тими тарганами? А так має хоча б свій дах над головою. Вона дуже розумна та самостійна дівчина, не пропаде на цьому світі. 

Тим паче, я була тільки за, аби Ліда залишалася жити у Львові. То ж велике місто, багато людей, є можливість знайти гарну роботу з високою зарплатнею. Бо що їй робити у нашому маленькому містечку? 

Однак, Ліда час від часу приїздила до Стрия, аби перевірити, чи все добре з квартирою. Здавати в оренду я не дуже хотіла. Ну аби там якісь чужі люди господарювали? Борони Боже ще на аферистів натрапити! 

Але коли почалася війна, то до мене зателефонувала двоюрідна сестра Марія:

– У нас тут ракети літають, вже у будинки гатять. Благаю, якщо маєш якісь контакти людей з квартирами, то зателефонуй та запитайся, чи можна заселитися. 

Вам сподобалася історія? Читайте більше у нашому телеграм-каналі: https://t.me/+Wi4_EbzXw7Q5M2Zi

Марія тоді мешкала у Харкові з дітками. Я не могла родичку залишити в біді, тому пустила її на свою квартиру у Стрию безкоштовно. Навіть з березня по липень замість них оплачувала комуналку та висилала продукти з Італії. 

Час від часу донька приїздила у гості, провідувала родичку. І заодно перевіряла, чи стан квартири нормальний. 

Однак, останні місяці Ліда була зайнята навчанням, ще й роботи багато додалося. Я телефонувала ввечері, вже коли йшла спати. Марія сама часто не брала слухавку або ж казала, що потім передзвонить. Але навіть смс-ки від неї не дочекалася. 

На свята приїхала в Україну, жила весь час у доньки. Ліда проводила мені екскурсії містом, показувала Львів. Навіть відвела в оперний театр на святковий концерт. Тільки мене одне непокоїло – Марія не підіймала слухавку, скидала дзвінки. І від Ліди так само. 

Перед від’їздом до Італії вирішила поїхати в Стрий, зустрітися з подругами. Заодно якраз перевію, як там справи в Марії. 

Підіймаюся до квартири, стукаю… А мені відчиняє якась незнайома дівчина:

– Ви хто?

Пошепки

– А ви хто? І що ви тут робите?

– Я живу. 

– Тут має жити Марія. 

– А, вона? Так пані Марія мені цю квартиру в оренду здає. 

– І довго ви тут мешкаєте?

– Та ще з червня тут точно живу. 

Мені так стало погано, що попросила склянку води. І дівчина розповіла, що Марія давним-давно повернулася з дітьми до Харкова. 

І тільки коли та орендарка зателефонувала зі свого телефону, то Марія взяла слухавку:

– Ой, а я забула тобі сказати. Ну ми вирішили додому повернутися. Тут вже нема тих обстрілів, все тихо, спокійно.

– А квартира? На кого ти її залишила?

– Ну ти і так не плануєш додому повертатися, там маєш роботу. І донька живе окремо. А я тут отримую 8 тисяч. То вирішила. що поки ти ще в Італії, я ту квартиру здам в оренду. Ми ж одна родина, повинні допомагати

Мене вразило нахабство сестри, почала лаятися італійською на неї так, що сама аж задихалася. Марія намагалася себе виправдати, але я її геть не слухала. Ну де її совість?! Отак нахабно скористалася моєю добротою і гроші загрібала собі! 

На щастя, та молода дівчина виявилася нормальною. Домовилися, що тепер гроші вона відсилатиме за оренду Ліді на картку. Я ще й заплатила майстрові, аби змінили замки та зробили нові ключі, аби Марія точно у квартиру не потрапила. І попередила, що в разі приїзду родички та скандалу хай та дівчина викликала поліцію. 

Ох, ну пощастило мені з сестрою, такого і ворогу не побажаєш. І як після цього робити добро іншим людям, поясніть?! Як довіряти далі?! 

Підпишіться на автора у нашому телеграм-каналі, де знайдете нові життєві історії: https://t.me/+xOpeSMR55r5hZTIy 

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Daryna
Adblock
detector