– Ну що було – те загуло, нащо старі образи пригадувати? – підлещувалася до мене свекруха. Я здогадувалася, що не просто так пані Марія доброю до мене стала. І її пропозиція потім мене дуже шокувала та засмутила!

Декілька років тому свекруха нас серйозно кинула. Марія Василівна ще на весіллі перед всіма родичами та гостями заявила, що подарує нам квартиру. Ми з чоловіком зраділи, бо розуміли, що це нас дуже врятує. Адже що я, що Павло тоді не мали власної квартири, жили окремо в гуртожитках.

Але ці її обіцянки виявилися порожніми словами. Пані Марія заробітчанка, працювала в Італії та мала дуже пристойну зарплату. І от минув місяць, другий, пів року – а вона все ніяк про квартиру не заїкалася.

Ми тоді з Павлом орендували однушку на околиці міста в старій радяночці. Ремонт там був відповідний – чехословацька стінка з дверцятами, які не зачинялися. Скрипуча підлога, яка, здавалося, що от-от провалиться. Часто не було не те що гарячої, а просто теплої води, ми нагрівали все у чайниках і каструлях.

– Мамо, ну ти так обіцяла перед всіма гостями за квартиру. А так мовчиш, як партизан.

– Сину, а ти хіба не мужик? Зароби собі сам на квартиру! Чи я тобі до кінця життя повинна подачки возити?

Вам сподобалася історія? Читайте більше у нашому телеграм-каналі: https://t.me/+Wi4_EbzXw7Q5M2Zi

Її подачки – це пачка макаронів, 2-3 консерви, пляшка олії та шоколадка. І це все, що передавала нам свекруха з Італії. У її квартирі тоді жила старша донька, Ліда, з чоловіком та дітьми. Ну ми не могли піти до них на підселення, бо місця і так не вистачало для них.

Мало того, десь через 3 місяці після весілля я завагітніла. Тоді зрозуміли, що від свекрухи чекати допомоги не треба, бо так ще більше часу змарнуємо.

Довелося брати іпотеку, зичити гроші у родичів. Звісно, всі запитували – а де ж обіцяне житло від мами? Ну і ми казали правду.

На щастя, мої батьки нам дуже допомогли. Мама продала дачу за містом, аби закрити частину боргів. Павло старанно працював на 2 роботах. Вдень таксував, а на вечір йшов охоронцем на стоянку для машин.

Тільки коли нашій донечці виповнилося 2 рочки, ми закрили борги та зробили ремонт. Свекруха, до речі, не приїздила до нас весь цей час, казала, що багато роботи. Але хіба так важко знайти час, аби приїхати на хрещення онучки чи на її дні народження? Про подарунки я взагалі мовчу, вона надсилала нам продукти та 50 євро. Ну що я куплю дитині на ці нещасні 50 євро?

Місяць тому свекруха повернулася з заробітків, купила собі тут невеличку однушку з ремонтом. Однак, майже всі родичі та знайомі з нею не хочуть спілкуватися, адже в курсі, як нас обдурили з квартирою і як ми самі важко збирали гроші. І яка ж це бабуся, якщо вона навіть про нашу Софійку забула?

Пошепки

І от зараз свекруха до мене намагається підлизатися. То прийде у гості (але коли чоловіка нема), принесе якусь іграшку та тортик:

– Слухай, ну ти ж розумна жінка. Сама бачиш, яка у мене ситуація тоді скрутна вийшла.

– І що? Ви обіцянки не дотрималися. Бог з тою квартирою, але ви ні копійки на онучку не дали.

– Бо у мене є ще старші онуки, їм треба допомагати.

– Але це не означає, що нашу Софійку треба увагою обділяти.

– Ти єдина можеш мене з сином помирити. І я не можу слухати ті плітки, які родичі говорять. Ти ж моя улюблена невістка, все у твоїх руках!

Павло дійсно зараз всіляко уникає спілкування з мамою. Якщо ще на відстані йому це легко вдавалося – не хотів говорити у Скайпі, не писав повідомлення та скидав дзвінки. То зараз його от просто всього наче теліпає від того, що мама хоче помиритися.

– Борони Боже вона переступить поріг цієї квартири. 

– Але ж це твоя мама…

– І що? Кидалово вона, а не мама. Навіть от для онучки нічого толкового не передавала!

Зараз мені наче розірватися треба. Тут або підтримати свекруху, але дуже посваритися з чоловіком. Або ж повністю ігнорувати пані Марію і підтримувати Павла. 

Я не знаю, що робити в такій ситуації. У мене також є велика образа на свекруху, бо нам ця квартира далася важкими випробуваннями.   

Підпишіться на автора у нашому телеграм-каналі, де знайдете нові життєві історії: https://t.me/+xOpeSMR55r5hZTIy 

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Daryna
Adblock
detector