Ocь що я завжди роблю, коли жовтіє часник. Тепер щороку маю гарний врожай часнику. Навіть свекруха дивyється

Досвідчені господарі періодично стикаються з таким явищем, як пожовтіння часнику. Ми дамо декілька порад і розповімо, чим підживлювати часник навесні, щоб не жовтів.

Причини пожовтіння часнику:

  • Рослина підмерзла ще взимку

Висаджувати зубчики часнику найкраще в першу декаду грудня, так можна уникнути підмерзання. Посадку слід проводити на глибину 4-6 см. 

  • Занадто кислий грунт

Часник найкраще проростає в нейтральному грунті. Щоб зменшити його кислотність, необхідно внести вапно будь-якого виду, перед осіннім перекопуванням. Т

  • Дефіцит азоту в грунті

Цей хімічний елемент швидко вимивається з грунту, тому рекомендується вносити азотисті добрива в період активного росту – ранньою весною.

3 етапи весняного підживлення часнику

Озимий часник необхідно підживлювати після першого тижня весни. Найкраще – коли зійшов сніг з грядки і почали з’являтися перші його паростки. Ярий часник також потрбіно підживлювати, коли у нього сформуються зав’язі. 

Етап підживлення №1

Готуємо розчин на основі сечовини. Додаємо 1 ст. л. на 1 л води. Поливаємо часник: на кожний квадратний метр необхідно 3 л суміші. 

Етап підживлення №2

Після півмісяця знову підживлюємо часник (це стосується двох видів). Цього разу робимо це нітрофоскою. Готуємо розчин в наступних пропорціях: на 10 л води 2 ст. л. добрива. На один квадратний метр грядки часнику знадобиться приблизно літра 3 або 4 такого рідкого мінерального засобу.

Етап підживлення №3

Останній етап є завершальним і проводиться він в червні. Для добрива використовується суперфосфат.  Готуємо розчин з 2 ст. л. на 10 л води. Але тут на один квадратний метр необхідно 4-5 л води.

  

Підживлюємо часник позакореневим способом

Технологія цього методу передбачає розпилення рідкого добрива на стебла часнику і на його листя.  Істотною перевагою такого способу є те, що усі поживні речовини швидко засвоюються рослиною. Цей метод не замінює попередні три етапи підживлення, а є лише їхнім доповненням.

Під час такого способу концентрація добрив має бути меншою. Позакореневий метод достатньо проводити 2 рази за весь час росту часнику.

Бажаємо вам гарного врожаю!

Які методи підживлення використовуєте Ви?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

U2
Adblock
detector