Одна нахабна продавчиня обізвала мене при інших покупцях. І я вирішила її негайно ж провчити!

Мене звати Богдана Степанівна. Мені 65 і я живу у чудовому місті Івано-Франківськ. Пощастило, що тут народилися та виросли мої діти і після весілля що старший син, що молодша донька, нікуди не переїздили та між нами не було відстані. 

Часто приводять онуків у гості, я з ними граюся. І досить часто вони називають мене ніжно “бабуля” чи “бабуська”. Це дуже приємно, таке тепло від тих слів по всьому тілі. Ну от мене напевно тільки бабусі зрозуміють.

Але от я не соромлюся свого віку. Ну для когось 65 то вже все, треба в домовину лягати. А для мене наче другий розквіт сил. Я почала займатися спортивною ходьбою, ввечері та зранку займаюся спортом. І ще інколи вишиваю рушники чи сорочки. 

Однак, слово “баба” для мене то якась ознака неповаги. Наче от ви плюєте людині в обличчя, коли так звертаєтеся. 

І от нещодавно зі мною сталася одразу дуже прикра ситуація. Пішла ввечері в магазин, купити деякі продукти. Але, звісно, я набрала повні пакети солодощів для онуків. 

Черга рухалася досить повільно, адже всіх обслуговувала одна касирка. От я вже підходжу, викладаю товар на стрічку, готую гроші. Раптом ту касирку хтось покликав з колег на перезмінку, а вона видає “Зараз бабу розрахую і піду”. Мене це так обурило, що вирішила зробити зауваження:

– Перепрошую, але вам не слід було так до мене звертатися.

– Що?

– Ну ви назвали мене бабою. Це дуже невиховано.

– Як це? Ну ви вже не молода дівка, а баба. 

Пошепки

– Можна сказати “жіночка” чи “клієнт”. А “баба” звучить дуже образливо та не культурно. 

Вже деякі покупці почали обурюватися, мовляв, через дурницю затримую чергу. 

– От, бачите, інші через вас не встигають. І ми не школі, аби вчити один одного, як говорити. 

Я принципово розвернулася, залишила всі продукти на касі та пішла геть. Не було ні сил, ні витримки терпіти таку хамську поведінку продавчині. 

Настрій остаточно було зіпсовано. Я навіть не стала дивитися улюблений серіал ввечері. 

От чому зараз люди (а особливо молодь) стали так зневажати старше покоління? Ну зараз я їх почну називати образливими словами нависне, аби поглумитися. 

Чому не можна звертатися “пані”, “шановна”, “жіночко”? Це ж приємніше звучить, ніж баба!

Просто з цим словом у всіх дуже погані асоціації. Наче то якась Баба-Яга, постійно свариться, кричить та вічно невдоволена. А я ж не така людина взагалі! 

Як ще пояснити молоді, що такі слова дуже ображають нашу гідність? І що це не дуже культурно з їх боку! 

На Вашу думку, читачка перебільшує проблему чи ні? А які звертання ображають Вас? 

Ця розповідь заснована на правдивій історії, якою поділився наш читач. Будь-яка схожість з реальними назвами чи місцями є випадковістю. Усі фото в статті є ілюстративними.

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Daryna
Adblock
detector