Ореста не стало у 2015 році. Донька постійно носила жалобу, а нещодавно зустріла нового чоловіка. Тільки одна родичка хочу зруйнувати її щастя

У мене є єдина донечка – Ганнуся. У 2010 році вона вийшла заміж за хорошого чоловіка, Ореста. Я дуже тішилася за доню та дякувала Богові, що послав їй таку гарну долю. Зять частенько приїздив з Ганнусею до мене у село, допомагав у господарці. Постави новий паркан з бетону, косив траву, підгортав сіно, лагодив дах. Ну просто от чоловік із золотими руками! 

І зі свахою, Оленою Петрівно, у мене були хороші стосунки. Вона не з тої когорти свекрух, як ненавидять невісток. Навпаки, пані Олена дуже тепло прийняла мою Ганнусю в родину. Після весілля молодята переїхали до неї жити. Адже що їм робити у нашому селі? То ж Богом забута місцина, тут нічого нема, крім городу та корів. 

У 2012 році Орест подався на заробітки до Німеччини, хотів гроші назбирати на власну квартиру. Працював там у поті чола, всю зарплату передавав жінці. Однак, моя Ганнуся народила малюків, близняток Артура та Артема. Самі розумієте, що то важко за двома дітками одночасно доглядати. Тому вони відклали квартирне питання. 

Однак, у 2015 році сталося велике горе. Зять поїхав у нічний рейс. Одна вантажівка вилетіла на зустрічну смугу, була велика аварія. Орест загинув на місці, ми його навіть ховали навмисне у закритій домовині. Моя Ганнуся ледь трималася та йшла за труною, наче та мумія. Пані Олені стало так погано, що швидку викликали. 

Ганнуся залишилася зі свекрухою у місті. Я часто навідувалася до них у гості, привозила гостинці. Тоді ще й сваха почала важко хворіти. Ганнуся влаштувалася на 2 роботи, аби якось прогодувати родину та ще купити ліки для пані Олени. Я не стояла осторонь такого горя, час від часу підкидала доньці пару тисяч гривень, аби мої онуки мали одяг гарний чи іграшки. 

Донька трудилася у поті чола, дуже схудла. Я без сліз на неї не могла глянути – кістки випирали з-під футболки та светрика. Вона навіть деякий одяг купувала у дитячому відділі, уявляєте!

І от минуло 8 років. Ганна влаштувалася на гарну роботу, отримує високу зарплату, онуки ходять в приватний ліцей. Сваха одужала, правда, раз на місяць проходить обстеження. У січні цього року донечка познайомилася з одним чоловіком, Павлом. То він її додому на машині підвезе, на роботі допоможе з документами, пригостить кавою. Дуже гарно залицявся. 

– Мамо, мені Паша запропонував весілля зіграти та жити разом. Артура та Артема він любить, купує їм іграшки та солодощі.

– Так це добре.

Пошепки

– Ага, але Олена Петрівна мене почала обзивати, каже, що я сплюндрувала пам’ять про її Ореста. І ще й почала синів намовляти проти. Тепер вони думають, що Павло їх ворог, не хочуть навіть у кафе йти чи в кіно. Хоча раніше любили час разом проводити.

Сваха категорично проти, аби в Ганни були нові стосунки з чоловіками. При нагоді полюбляє згадувати про її покійного сина. Каже, що “справжня жінка на такий гидкий вчинок ніколи не пішла”. 

Артемові та Артурові вже по 10 років, хлопці дорослі. І сваха їх намовила проти Павла. Вони зараз не хочуть з ним ні на футбол грати, ні на боулінг піти. 

Я бачу, як Ганна кохає щиро Павла. Він раз приїздив до нас у гості. Дуже хороший та вихований чоловік, от видно, що з ним у біду не попадеш. 

Тільки пані Олена тримається за минуле та не хоче його відпускати. Так, я чудово розумію, що це її єдиний синочок, він загинув ще таким молодим.

Але моїй Ганнусі тільки 33, все життя попереду. Вона не має постійно носити жалобу за Орестом. Он зустріла нового чоловіка та заново закохалася. 

Сваха не розуміє, що може зруйнувати долю моєї доньки. Вже сама хочу з пані Оленою поговорити і пояснити, що так, як робить вона, не дуже правильно. Адже яка жінка не має право на щастя? 

На Вашу думку, Ганна вчинила правильно? Кого Ви підтримуєте у цій ситуації? 

Ця розповідь заснована на правдивій історії, якою поділився наш читач. Будь-яка схожість з реальними назвами чи місцями є випадковістю. Усі фото в статті є ілюстративними.

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Adblock
detector