Чому воду після варіння яєць виливати не можна

Стоп! Відмовся від цієї шкідливої звички.

Горезвісна англійська скрупульозність здатна звести в ранг науки абсолютно будь-яке заняття. Навіть таке, здавалося б, примітивне, як приготування яєць.

Лаборанти медичного наукового відділення Бірмінгемського університету ретельно вивчили хімічні реакції, що відбуваються при приготуванні яєць. Фахівці зробили висновок: воду після варіння яєць виливати не можна!

Властивості води після варіння яєць

Яєчна шкаралупа на 90% складається з карбонату кальцію. Також в ній міститься ще 27 елементів, серед яких фосфор, фтор, мідь, кремній, цинк. При варінні яєць вода насичується іонами кальцію і іншими мікроелементами.

Іони кальцію такі мізерно малі, що можуть з легкістю проникати в органічну клітку і виходити з неї. Своєю появою вони запускають в клітці хімічні реакції з синтезом поживних речовин.

Пошепки

Ця властивість води після варіння яєць особливо цінна для квітникарів. В ході спостережень хіміки встановили, що така вода підвищує швидкість набору рослинами зеленої маси в 10 раз! Розсада більш стійка до шкідників і хвороб.

Крім безпосередньо стимуляції росту рослин, вода після кипіння яєць допомагає утримувати показники кислотності ґрунту в межах 5,5-6,5 pH. Це важливо, тому що нейтральне середовище забезпечує рослинам оптимальні умови для поглинання поживних речовин.

Як використовувати воду після варіння яєць

Після приготування яєць відвар злийте в окрему ємність, а яйця залийте крижаною водою, щоб полегшити відділення шкаралупи. Яєчний відвар остудіть і використовуйте для поливу і обприскування кімнатних рослин протягом доби.

Ви легко визначите рослини з дефіцитом кальцію: листя з сухими кінчиками і коричневими плямами. Пагони ростуть повільно з дрібним листям.

Ви знали про ці властивості води, в якій варилися яйця?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

I
Adblock
detector