Ось як близькі люди доводять нас до хвороби

Відомий лікар Бернард Лаун одного разу оглядав свого пацієнта-“сердечника”. Запитував різноманітні питання, а пацієнт зовсім неохоче та сумно відповідав. А дружина хворого лише те й робила, що безперестану палила, у ту пору справді багато курили.

Лікар нарешті не витримав та зробив зауваження дружині: невже не можна перестати палити? У чоловіка проблеми з серцем, а це дуже шкідлива звичка! Тоді жінка сильно розплакалася і сказала всю правду: “Моє куріння тут ні при чому! Ви знаєте чому мій Джон так неохоче відповідає на всі ваші запитання? Він вам бреше. Насправді він захворів через свою матір, яка йому постійно телефонує і щоразу проклинає, засмучує та нервує. А Джон завжди тихо слухає та нічого не може вдіяти, бо це його рідна мати!”.

Після цієї розмови лікар задумався. Відтоді він став спостерігати за пацієнтами і був шокований: в одного старого дідуся зять незаконним способом виманив все його майно, квартиру, бізнес, гроші, а старий настільки був переляканий, що боявся ходити по квартирі – зять злився та лаявся на нього, що той голосно тупотить ногами. І ось цей бідний чоловік перетворився на справжнісінького інваліда. Другий пацієнт стрімко йшов на поправку після серйозної операції, але одного дня йому зателефонувала мама та почала вимагати гроші. Пацієнт згодом помер. Таких випадків було незліченна кількість.

І тоді Лаун сказав: “У кожного мого пацієнта спостерігався конфлікт з близькою людиною”. А з таких конфліктів досить важко знайти вихід: ось і доводиться підтримувати відносини та спілкування. Доводиться кожного дня підіймати трубку, разом жити, відвідувати, не показувати свої справжні емоції, адже потрібно бути щирим та хорошим!  

Згодом відомий хірург написав, що операції та лікування – завжди потрібні. Але причина хвороби може критися у зовсім іншому – у конфлікті з близькою тобі людиною. І якщо людина, яка приймає постійно на себе удар, досить спокійна та благородна – то будуть спостерігатися важчі наслідки такого конфлікту. Адже в людині накопичується негативна енергія, а всі сили організму одразу ж починають вести внутрішню боротьбу, в якій ніколи не буде переможця – тому що боряться дві частини однієї людини!

Ось чому люди з емоційно-важкими конфліктами хворіють, а потім і гинуть. А замість того, щоб абстрагуватися від конфлікту або ж визнати його, вони щоразу змушують себе “прощати”, “входити у положення”, – бо так радять всі оточуючі.  

Лаун вирішив заборонити деяким пацієнтам користуватися телефоном – тоді стільникових ще не було. А відвідувати дозволяв лише тим родичам та друзям, з якими у пацієнта були приязні відносини. І ви знаєте що? Люди почали одужувати і щиро дякувати лікарю. Невдовзі Лаун отримав Нобелівську премію через розроблену операцію на серці. А потрібно було обов’язково дати ще одну – за ось це неймовірне відкриття!

А вам сподобалася історія?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Lida
Adblock
detector