З чого насправді роблять ваші улюблені пельмені

Із слабкими нервами не дивитися.

Соцмережі сколихнув пост українського правозахисника Володимира Косенка. На своїй сторінці в Фейсбуці той торкнувся важливої теми: пельмені і звідки вони беруться.

Ось що написав Косенко:

«Брат мій працює на виробництві всіма улюблених пельменів, вареників та іншої смакоти, яку ви готуєте на швидку руку. Тому ми і не купуємо ці продукти.

Ні, не тому, що він тягає в рукаві пельмені, а тому, що все “м’ясо”, яке міститься в таких продуктах, – це обвалювання. Обваловане м’ясо є в ковбасах, сосисках та інших м’ясовмісних продуктах, які коштують всі гроші світу.

Що таке обвалювання? Це кістки, шкурки, обрізані тушки курей та інших тварин, які засовують в спеціальний барабан (на зразок пральної машини), він крутиться, залишки того, що залишилося на цих “продуктах” коштом ударів об стінки відстає від кісток і звалюється в якусь подобу фаршу зі сполучних тканин, жиру та інших радощів.

А бренд-менеджери розміщують на упаковці красиві пики відомих кухарів. Потрібно ж створити ілюзію того, що це спеціально для вас зліплено “маленьким звірятком, що загортає пельмені у целофан”. Смачно ж і з натуральними спеціями!

На фото ті самі кістки з яких готується начинка улюблених пельменів, вареників, котлеток по-домашньому …»

Цей пост викликав чимало пересудів в мережі, тому ми вирішили розібратися, з чого ж все-таки роблять пельмені на заводах.

І ось що ми дізналися …

Якісна яловичина, незбиране молоко, свіжа цибуля, борошно вищого гатунку, яйця, свіжомелені спеції та інші обіцяні рекламою краси – усього цього дійсно немає в дешевих пельменях. Насправді ж замість яловичини в них кладуть куряче м’ясо, дешевий яловичий жир, курячу шкірку, ароматизатор м’яса та соєвий текстурат.

Остання добавка – це спеціальний інгредієнт, який створює враження, що в їжі вам трапляються шматочки м’яса. Також в дешевих пельменях немає яєць – їх замінюють яєчним порошком.

Далі додають карагінан, модифікований крохмаль і фосфат, які збільшують кількість вологи і відповідно надають ваги.

Пошепки

Ще одним інгредієнтом дешевих пельменів є підсилювач смаку. Зв’язати вологу допомагають соєва або пшенична клітковина. Всі ці харчові добавки не заборонено класти в продукти, але тільки якщо дотримується певна норма, яку не можна перевищувати.

Крім цих домішок, в магазинних пельменях можуть бути консерванти, підсилювачі смаку, антиоксиданти і безліч аналогічних препаратів.

Замість борошна першого сорту беруть другосортний, яке на вигляд сіро-землистого кольору. Щоб домогтися видимості якісного продукту, в тісто додають барвник – діоксид титану Е171, що входить до складу зубної пасти!

На виробництві робиться близько 90-200 пельменів на годину. Вони можуть бути різної форми, на яку теж варто звернути увагу.

В ДСТУ обумовлено певне співвідношення м’яса і тіста в пельмені: 60% м’яса на 40% оболонки. Але багато виробників намагаються зменшити кількість м’яса коштом форми. На вигляд пельмень може бути великим, але насправді краї по колу надають тільки видимість великих пельменів.

Тому при виборі продукту краще віддавати перевагу пельменям, у яких немає тестової окантовки: їх візуально важко підробити. Хоча начинку можуть зменшувати і коштом товщини тіста.

Звертайте увагу також на те, як виглядає тісто після того, як пельмені зварили. Якщо тісто якісне, то воно буде пружне і без тріщин.

Начинка ж в якісному пельмені – цілісна і теж пружна, а не паштетоподібна.

А ще краще – відмовтеся від магазинних пельменів зовсім! Купуйте домашні або навчіться готувати їх самі. Так, це обійдеться дорожче (навряд чи у вас в господарстві є соєвий текстурат), але зате ви будете знати, що начинка зроблена з м’яса, а не з «обвалки».

Ви купляєте магазинні пельмені?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

I
Adblock
detector